چطور دیابت را با داروهای گیاهی درمان کنیم؟

چطور دیابت را با داروهای گیاهی درمان کنیم؟

اگر دیابت دارید، به این معناست که بدن شما به انسولین مقاوم است یا به اندازه کافی تولید نمی کند. از آنجا که انسولین مسئول تنظیم قند خون است، دیابت باعث عدم ثبات قند خون می شود. گرچه بهتر است به دنبال معالجه پزشکی برای دیابت باشید، اما تغییر رژیم غذایی، ورزش و داروهای گیاهی نیز می تواند به طور طبیعی بر درمان و کنترل دیابت تاثیر بگذارد. با این حال برای تشخیص دیابت، مدیریت دیابت و اطمینان از معالجه طبیعی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

در این مقاله در مورد درمان طبیعی دیابت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

مشورت با پزشک در دیابت
مشورت با پزشک در دیابت

 

قبل از استفاده از گیاهان دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

  • گیاهان دارویی در درمان دیابت موثر هستند. ولی بسیاری از گیاهان دارویی در دوران بارداری از نظر ایمنی ممکن است دردسر ساز شوند. پس اگر باردار هستید یا به دیابت حاملگی مبتلا هستید، قبل از مصرف هرگونه گیاهان دارویی با پزشک خود مشورت کنید.
گیاهان دارویی با کیفیت
گیاهان دارویی با کیفیت

 

گیاهان دارویی با کیفیت خریداری کنید.

  • گیاهان دارویی باید از گیاهان ارگانیک و پایدار باشند. درمان گیاهی دیابت به تازگی می تواند به کنترل دیابت کمک کند و توسط متخصصان طب سنتی بسیار درمورد آن صحبت شده است. درمان طبیعی دیابت یک روش درمان سریع و حتی قطعی برای دیابت است. ولی اطمینان حاصل کنید که چه گیاه دارویی را خریداری کرده اید و از اصیل بودن و طبیعی بودن آن مطمئن شوید.

 

درمان دیابت با خربزه تلخ
درمان دیابت با خربزه تلخ

 

خربزه تلخ به تولید انسولین کمک می کند.

  • خربزه تلخ اغلب برای کنترل دیابت توصیه می شود. با این حال خربزه تلخ ممکن است باعث سقط جنین شود، پس اگر به دیابت بارداری دچار هستید از مصرف آن خودداری کنید. خربزه تلخ باعث افزایش سطح قند خون، افزایش ترشح انسولین و کاهش مقاومت به انسولین می شود.

 

درمان دیابت با گورمر
درمان دیابت با گورمر

 

گیاه گورمر به تنظیم قند خون شما کمک می کند.

  • گورمر یک گیاه آیروداتیک است که باعث سرکوب اشتهای شما می‌شود و به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند. می‌توان برگ‌های تازه گورمر را جوید. گیاه گورمر به کنترل قند خون کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که گورمر در دروان بارداری ایمن است، اما بهتر است قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

 

درمان دیابت با گلابی خاردار
درمان دیابت با گلابی خاردار

 

گلابی خاردار برای تنظیم قند خون مفید است.

  • گلابی خاردار یا انجیر بربری یک کاکتوسی با میوه های شیرین گلابی شکل آبدار است.  این گیاه خوردنی است ولی به علت سطح خاردار آن باید پوستش را به دقت جدا کنید. گلابی خاردار سرشار از آنتی اکسیدان است. میوه کاکتوس گلابی خاردار در تنظیم قند خون بیماران دیابتی نوع دوم موثر است. در مورد مصرف این گیاه در دیابت بارداری بهتر است با پزشک مشورت شود.

 

درمان دیابت با دارچین
درمان دیابت با دارچین

 

دارچین قند خون را کنترل می کند.

  • از دارچین برای کمک به کنترل قند خون استفاده می شود. این گیاه تا به حال مشکلی برای خانم های باردار نداشته ولی بازهم بهتر است با پزشک مشورت شود. مصرف دارچین در کنترل گلوکز و چربی خون در بیماران دیابتی بسیار موثر است. برخی تحقیقات نشان می دهد، برای تنظیم قند خون دارچین نسبت به گیاهان دارویی مانند چای سبز، روغن زیتون و دانه سیر موثرتر است.
  • دارچین ترشح انسولین را تا بیست برابر تشدید می کند و باعث تقویت انسولین می شود. دارچین همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش گلوکز خون می شود.

 

درمان دیابت با وانادیوم و کروم
درمان دیابت با وانادیوم و کروم

وانادیوم و کرم به مدیریت دیابت کمک می کند.

  • وانادیوم و کروم مواد معدنی کمیابی هستند که نشان می دهد برای کنترل سطح قند خون در دیابت موثر هستند. همچنین به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. فراموش نکنید که این مواد معدنی را زیاد مصرف نکنید.

 

نتیجه بحث

  • فراموش نکنید که استفاده از داروهای گیاهی در درمان دیابت بدون نظر پزشک واقعا کار خطرناکی است. تداخل مصرف بعضی از داروهای گیاهی باهمدیگر ممکن است باعث بروز عارضه های خطرناکی شود. همچنین ورزش و فعالیت کافی همراه با مصرف این گیاهان دارویی به بهبود و کنترل دیابت کمک می کند و یک درمانی طبیعی بسیار عالی برای این بیماری است. پس اگر دیابت دارید علاوه بر مصرف داروها، ورزش را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *