ارسال رایگان برای خریدهای بیش از ۱۰۰ هزار تومان

دست چینی از طبیعت بکر ایران زمین

وبلاگ

دلایل سستی کمر و درمان به کمک طب سنتی

برای درمان سستی کمر تخم کرفس را با نخود و شکر بکوبید و مثل قائوت بخورید و خوردنی هایی مانند زعفران و پیاز بیشتر مورد استفاده قرار دهید. اگر سستی کمر به علت شهوت رانی زیاد باشد باید بابونه، شوید خشک، آویشن شیرازی، بادیان، زنیان و زیره ی سبز را به میزان مساوی و با هم وزن همه آنها نبات، نرم بسایید و در طول روز سه بار به نوبت بخورید.

 

 

ادامه مطلب
6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده

6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده : اگر به درد معده دچار شده اید باید از خوردن نوشابه های گازدار یا الکلی، غذاهای سرخ کردنی یا مانده، ماهی، گوشت، تخم مرغ، برنج، شیر و پنیر پرهیز کنید. از خوراکی هایی که در تسکین و درمان درد معده مفید است بیشتر استفاده کنید مانند هویج رنده شده یا آب هویج، عرق نعنا بعد از صرف غذا، آب جوشانده ی شیرین بیان قبل از غذا، کمپوت ریواس، شربت عنبر، آب دم کرده ی آویشن شیرازی و زعفران همچنین برای درمان نیم مثقال قاریقون را با یک استکان آب چغندر مخلوط کنید و بخورید.

ادامه مطلب
درمان بی خوابی به کمک طب سنتی

اگر شما از جمله افرادی هستید که دچار بی خوابی های شبانه هستید و یا می شوید و به دنبال درمان بی خوابی به کمک طب سنتی و مصرف داروهای گیاهی هستید پیشنهاد می کنیم نسخه های ارائه شده در این بخش را از دست ندهید. دلیل بی خوابی از دیدگاه طب سنتی به خشکی مغز باز می گردد؛ وقتی مغز به اندازه کافی رطوبت نداشته باشد، بی خوابی ایجاد می شود. خشکی مغز می تواند همراه با گرمی یا همراه با سردی باشد.

ادامه مطلب
نسخه طب سنتی برای درمان سردرد

امروز در این بخش از مطالب روزانه فروشگاه عطارین می خواهیم چند نسخه طب سنتی برای درمان سردرد را برای شما معرفی کنیم که می توانید به راحتی با استفاده از آن مشکل خود را رفع نمایید. در ضمن توجه داشته باشید عوامل بسیاری می توانند منشا سردرد شوند. نوشیدن زیاد قهوه، مصرف الکل، خستگی های روزانه، آلرژی به یک ماده غذایی یا آلرژی های فصلی و حتی قند خون بالا سردرد ایجاد می کند.

ادامه مطلب
نسخه طب سنتی برای روشن کردن پوست صورت

روشن کردن پوست صورت: برای باز شدن و روشن شدن رنگ چهره و صاف شدن بشره (پوست صورت) باید از خوردن غذاهای غلیظ و سرخ کرده و خیلی چرب و دیر هضم پرهیز کنید و از خوراکی هایی که رنگ رخساره را روشن می کنند زیاد استفاده کنید، مانند: انار، گلابی، به، مویز، سیاه دانه با مغز گردو، زعفران با انجیر، نخود، پیاز، بادنجان، تره، اسفناج، والک، کدو، زیتون، روغن زیتون، آب جوشانده ی کاسنی و عرق کاسنی.

ادامه مطلب
سه نسخه طب سنتی برای درمان بی اشتهایی

اگر بی اشتها شده اید و میل به خوردن غذا کم شده است آب سیب درختی و آب زرشک از هر کدام دو لیوان، آب لیمو شیرین یک لیوان و 500 گرم شکر همه را مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بجوشانید تا قوام شود. هر روز صبح، ظهر و شب بعد از غذا یک فنجان از آن را میل کنید.

سه نسخه طب سنتی برای رفع بی اشتهایی

  • به مدت سه روز هر روز 5 گرم افسنتین را بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را هر روز صبح و ظهر و شب بنوشید.
ادامه مطلب
درمان بواسیر دکمه ای به کمک طب سنتی

درمان بواسیر دکمه ای : مزاج باید همیشه در بواسیر دکمه ای لینت دار و نرم باشد، که هنگام اجابت شخص را ناراحت نکند و با خوردن روغن زیتون و پارافین مایع باید معده را نرم نگه داشت که عمل اجابت به سهولت و آسانی انجام شود و همیشه بعد از غذا پرتقال میل شود. شب ها هنگام خواب خوردن سه مثقال هلیله ی سیاه همیشه معده را نرم نگه می دارد و نور چشم را زیاد می کند.

ادامه مطلب
درمان سنتی جوش های دهان از سفلیس

درمان سنتی جوش های دهان از سفلیس: جوش های داخل دهان گاهی ممکن است در اثر سفلیس ایجاد شود. یکی از تفاوت های جوش های معمولی با جوش های سفلیس این اسن که زیاد طول می کشد و یا دایم می زند. اگر جوش ها در اثر بیماری سفلیس بود با مراجعه با پزشک و تزریق نئوسالوارسان، تزریق شیر، تزریق پنیسیلین و اوروموسین، خوردن قرص های سولفی نیلامید، غرغره ی کلرات و اسید بوریک و در مرحله ی آخر تزریق داروهای مرکوری آن ها را درمان کنید، که تمام این مراحل باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.

ادامه مطلب
نشانه های غلبه ی خون در بدن

نشانه های غلبه ی خون در بدن: اگر در بدن فردی خون غلبه نماید و خون کثیف شود و یا بهتر بگوییم سوخته شود علامت آن سنگینی سر، خمیازه کشیدن، چرت زدن، کندی حواس، شیرین شدن دهان، لزج بودن آب دهان، سرخی رنگ بدن، قرمزی زبان، خارش بدن، بروز دمل و جوش های ریز در بدن به خصوص در پیشانی و پشت سر و در قسمت کتف و شانه ها و گاه خون آمدن از بین دندان ها و در نهایت کسالت و خمودگی کداوم است.

ادامه مطلب
درمان نرمی استخوان یا راشیتیسم به کمک طب سنتی

اگر دچار نرمی استخوان یا راشیتیسم شده اید می توانید برای درمان نرمی استخوان یا راشیتیسم ضمن استفاده ی زیاد از آفتاب مستیم خوراکی هایی که استخوان را محکم می کند بیشتر استفاده نمایید مانند ترب، تربچه، پسته، روغن ماهی، آب یونجه، پرتقال، گوجه فرنگی و تخم شنبلیله و همچنین پودر سنجد. همچنین برای درمان آن نیز ده گرم آب آهک طبی را در یک لیتر آب مخلوط کنید بعد کمی آب لیمو اضافه کرده و روزی یک فنجان بنوشید.

ادامه مطلب
مواد غذایی مضر برای کبد از نظر طب سنتی

مواد غذایی مضر برای کبد چه چیزهایی می تواند باشد؟ چای، شیرینی جات قنادی، سرخ کردنی ها، پرخوری، غذاهای چرب و پر حجم، ماست، نوشابه، آب یخ، تخم مرغ، نمک زیاد و غذاهای شور، ترشی جات سرکه، فلفل و ادویه جات تند به مقدار زیاد، فست فود ها، سیر زیاد، غذاهای فریز شده، غذاهای زودپز، سس، رب، بادمجان زیاد، نوشیدن مایعات به همراه غذا یا بلافاصله بعد از آن، تنقلات مصنوعی، آجیل شور، خرده خرده غذا میل کردن، ماکارانی، آش رشته، دخانیات، نوشیدنی های الکلی، عصبی شدن و حرص خوردن، یبوست، تنبلی و عدم فعالیت فیزیکی، خواب زیاد، تند و سریع غذا خوردن و همچنین مصرف زیاد گوشت از عواملی می باشد که برای سلامت کبد مضر می باشد.

ادامه مطلب
توصیه طب سنتی برای تقویت هوس های جنسی

برای افزایش هوس های جنسی باید از خوردن برگ گشنیز، تخم گشنیز و رازیانه پرهیز کنید و تخم شاهی را با زرده ی تخم مرغ نیم پز بخورید. در ادامه این مطلب مطالعه می کنید نمونه ای از چند نسخه طب سنتی برای درمان و افزایش میل جنسی در فروشگاه اینترنتی عطارین.

نسخه طب سنتی برای افزایش میل جنسی

  • ریشه ی آفتاب گردان را پس از کوبیدن، خمیر کرده و بر کمر ضماد کنید.
ادامه مطلب
X