6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده

6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده

6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده : اگر به درد معده دچار شده اید باید از خوردن نوشابه های گازدار یا الکلی، غذاهای سرخ کردنی یا مانده، ماهی، گوشت، تخم مرغ، برنج، شیر و پنیر پرهیز کنید. از خوراکی هایی که در تسکین و درمان درد معده مفید است بیشتر استفاده کنید مانند هویج رنده شده یا آب هویج، عرق نعنا بعد از صرف غذا، آب جوشانده ی شیرین بیان قبل از غذا، کمپوت ریواس، شربت عنبر، آب دم کرده ی آویشن شیرازی و زعفران همچنین برای درمان نیم مثقال قاریقون را با یک استکان آب چغندر مخلوط کنید و بخورید.

6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده

6 نسخه طب سنتی برای درمان درد معده

  • پوست سنگدان مرغ را خشک کرده و بعد نرم بکوبید و بخورید.
  • سی گرم ترخون و یا گل و برگ همیشه بهار را در یک لیتر آب دم کنید و روزی سه فنجان به نوبت بنوشید.
  • سه هفته رژیم انگور بگیرید، روز اول کمی بخورید و هر چه روزانه پیش می روید بیشتر بخورید.
  • 50 گرم برگ تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و 10 دقیقه بجوشانید و بعد ده دقیقه هم آن را دم و صاف نمایید. این دمنوش را روزانه در سه نوبت با غذاهای روزانه میل کنید.
  • افسنتین، گل محمدی، سلیخه، انیسون، سنبل الطیب و اسارون را جوشانده بعد مستکی ساییده شده را به آب صاف کرده ی آن اضافه کنید و بخورید.
  • قاقله ی کبار، تباشیر هندی، ریشه ی مجو، ریوند چینی، گل محمدی، فرنجمشک، نعناع، تخم کرفس و کبابه ی چینی از هر کدام 3 مثقال با شکر مخلوط کنید و نرم بکوبید. هر روز صبح، ظهر و شب هر بار یک قشق شربت خوری از آن را به صورت قائوت بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *