5 گیاه معجزه گر برای درمان نفخ معده + فیلم آموزشی

5 گیاه معجزه گر برای درمان نفخ معده + فیلم آموزشی

همه ما به مشکلات گوارشی دچار می شویم و برای درمان از روش های مختلف و زیادی استفاده می کنیم که برخی از این روش ها بسیار ناکارآمد و با عوارض بعدی همراه می باشد. یکی از ساده ترین روش های درمانی برای این مشکل استفاده از داروهای گیاهی و نسخه های طب سنتی می باشد که در روند بهبودی بسیار موثر بوده و از عوارض بعد از مصرف آن هیچ خطری شما را تهدید نمی کند در ادامه با ما همراه باشید و 5 گیاه معجزه گر برای درمان نفخ معده را بشناسید.

 

معرفی پنج گیاه معجزه گر برای درمان نفخ معده

زنیانگیاه زنیان در درمان مشکلات مربوط به سیستم گوارش بدن بسیار مؤثر و مفید می باشد و مصرف آن در درمان این مشکلات بویژه نفخ زیاد معده توصیه می گردد.

انیسون: این دانه ی گیاهی با تاثیرات مثبتی که دارد می تواند در درمان نفخ و گاز معده بسیار به شما کمک کند.

تخم کرفس: ترکیب روغنی تخم کرفس به نام NBP دارای خواص دیورتیک (ادرارآور) است. تخم کرفس به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند. بنابراین عجیب نیست که بهبود فرآیند هضم از مزایای شگفت‌انگیز تخم کرفس برای سلامتی باشد. همچنین استفاده از این دانه‌های کوچک کمک می‌کند تا گردش خون درون روده افزایش بیابد و از شر احتباس آب در بدن خلاص شوید.

تخم شوید: به طور کلی مصرف تخم شوید برای درمان بسیاری از ناراحتی های دستگاه گوارش مفید بوده، یکی از بهترین داروها برای درمان سوء هاضمه، دل مالش، ترش کردن غذا، ورم معده، درد و سوزش معده و حتی زخم معده است. به این منظور بایستی پس از پاک کردن تخم شود، آن را بکوبید تا به صورت گرد در آید و به مقدار نیم تا 1 گرم بعد از هر وعده غذایی میل نمایید.

بادیان رومی: زخم معده نوعی آسیب دردناک در دستگاه گوارش و معده است که علائمی مثل دیرهضمی، حالت تهوع و احساس سوزش دارد. درحالی‌ که درمان‌ های سنتی معمولا شامل استفاده از داروهایی برای کاهش تولید اسید معده است، تحقیقات اولیه نشان داده است که دانه‌ی بادیان می‌تواند از زخم معده پیشگیری کند و علائم را آن کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *