3 نسخه طب سنتی جهت درمان پسوریازیس

3 نسخه طب سنتی جهت درمان پسوریازیس

اگر به دنبال درمان پسوریازیس به کمک نسخه های طب سنتی و استفاده از دارو های گیاهی می باشید این سه نسخه طب سنتی را استفاده کنید. پسوریازیس یا صدفک یا داءالصدف بیماری پوستی مزمن خودایمنی است. این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن سیگنال‌های اشتباهی می‌فرستد. این سیگنال‌ها باعث افزایش سرعت چرخهٔ رشد سلول‌های پوست می‌شود، یعنی افزایش بیش از حد سلول‌های پوستی از میزان ریختن آن‌ها. پسوریازیس واگیردار نیست. پنج نوع اصلی پسوریازیس، پلاکی، خالدار، معکوس، پوسچولار و اریترودرمیک می‌باشد. شایع‌ترین آن پسوریازیس پلاک‌مانند است که با ناحیه‌هایی قرمز رنگ با پوششی نقره‌ای و سفید از سلول‌های مردهٔ پوست مشخص می‌شود. پسوریازیس در هر نقطه‌ای از بدن مانند زانو، آرنج، پوست سر و کف دست و پا می‌تواند مشاهده شود و با سایر شرایط جسمی جدی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و افسردگی در ارتباط است. حدود ۳۰ درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس به آرتریت پسوریاتیک مبتلا می‌شوند.

 

3 نسخه طب سنتی جهت درمان پسوریازیس
  • نسخه اول: حنا 20 گرم، نشاسته گل 30 گرم، سفید آب قلع 5 گرم، قارا 30 گرم، شاه تره 30 گرم، گل ارمنی 15 گرم، کف دریا 5 گرم، کتیرا گل 10 گرم، گوگرد زرد 10 گرم، نشادر 5 گرم همه را با هم آسیاب کرده اول قارا را در 400 گرم روغن کنجد حل کنید سپس داروهای آسیاب شده را به دارو اضافه کنید آرام آرام بپزید تا مانند ماست شود روزی 3 مرتبه روی محل مورد نظر بمالید و اجازه دهید یک ساعت بماند.
  • نسخه دوم: شاه تره 150 گرم، گل ریواس 150 گرم، برگ ترشک 100 گرم، اشنان 100 گرم، سدر 350 گرم، برگ مورد 350 گرم، گل حلوا 50 گرم همه را با هم آسیاب کنید و سپس از الک رد کنید شب 100گرم از آن را با مقداری آب ولرم خیس کنید فردا قبل از دوش گرفتن به بدن بمالید بیست دقیقه که ماند حمام رفته و دوش بگیرید.
  • نسخه سوم: شاه تره 50 گرم، عناب 100 گرم، زرشک 100 گرم همه را با هم نیم کوب کنید 2 قاشق غذاخوری از دارو را با 3 لیوان آب یک دقیقه بجوشانید و سپس نیم ساعت اجازه دهید دم بکشد صبح و ظهر و شب 2 استکان قبل از غذا میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *