3 نسخه طب سنتی برای پرکاری تیروئید

3 نسخه طب سنتی برای پرکاری تیروئید

تشخیص پرکاری تیروئید براساس علائم بالینی و آزمایشات خونی انجام می شود. بیشتر افراد مبتلا به پرکاری تیروئید دچار علائمی مانند: اضطراب، تپش قلب، لرزش، عدم تحمل گرما، تعریق زیاد، کاهش وزن با وجود اشتهای طبیعی یا افزایش یافته و تغییرات خلق و خو می شوند. در خانم ها اختلالات قاعدگی و در آقایان ناتوانی جنسی غیرممکن است دیده شود. البته پرکاری تیروئید گاهی اوقات بسیار شدید است و می تواند منجر به کاهش وزن شدید، اختلالات عضلانی، تنگی نفس و نارسایی قلبی شود. گاهی اوقات نیز در افراد مسن ممکن است علائم خیلی واضح نباشد و فقط کمی کاهش وزن بی قراری و ضعیف و بی حالی دیده شود. ظاهر بیمار مبتلا به پرکاری تیروئید نیز گاهی تغییر می کند و چشم ها ممکن است حالت خیره و گاهی بیرون زدگی پیدا کنند. این را پزشک در معاینه می تواند دقیق تر بررسی کند. در ادامه برای شما عزیزان سه نسخه طب سنتی برای پرکاری تیروئید را معرفی می کنیم.

 

سه نسخه طب سنتی برای پرکاری تیروئید
  • نسخه اول: کندر 25 گرم، تخم کرفس 60 گرم، افتیمون 35 گرم، گل بنفشه 10 گرم، بومادران 10 گرم همه را با هم آسیاب کنید صبح و ظهر و شب یک قاشق مرباخوری از دارو را با نصف لیوان آب و یک قاشق مرباخوری عسل حل کرده میل کنید.
  • نسخه دوم: شیرخشت روزی سه بار هر بار به اندازه مغز پسته با یک استکان آب داغ حل کنید نیم ساعت بعد از غذا میل کنید.
  • نسخه سوم: مالت جو و پودر جوانه گندم هر وعده یک قاشق غذاخوری، شربت بید مشک و شربت بهار نارنج هر وعده دو استکان میل کنید. در ضمن شلغم پخته و انار تاثیر بسیار زیادی در بهبود بیماری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *