3 روش جهت درمان سنتی و گیاهی آبسه دندان

3 روش جهت درمان سنتی و گیاهی آبسه دندان

آبسه دندان، در داخل دندان تشکیل می شود. این مشکل زمانی روی می دهد که عصب دندان مرده یا از بین رفته باشد. آبسه دندان در همه افرادی که برای درمان مناسب یک دندان ترک خورده یا شکسته، ریشه های در معرض آسیب یا پوسیدگی عمیق دندان خود اقدام نمی کنند،ایجاد می شود، آبسه دندان در کودکان نیز می تواند بروز یابد. توجه داشته باشید هدف ما در این مقاله معرفی آبسه دندان نمی باشد بلکه هدف ما ارائه راهکار جهت درمان سنتی و گیاهی آبسه دندان می باشد پس در ادامه این مطلب با ما در مجموعه عطارین همراه باشید.

 

3 روش جهت درمان سنتی و گیاهی آبسه دندان

سه نسخه طب سنتی برای درمان آبسه دندان

  • نسخه اول: ریشه خطمی 15 گرم، کوکنار 15 گرم هر دو را با هم آسیاب کنید به همراه ده گرم نشاسته و دو عدد انجیر خشک با مقداری آب بپزید تا سفت شود روزی 3 مرتبه هر مرتبه مقداری از دارو را روی آبسه قرار دهید تا یک ساعت بماند.
  • نسخه دوم: کتیرا 5 گرم، تخم مرو 5 گرم، تخم کتان 5 گرم، گل خطمی 5 گرم، بابونه ی شیرازی 5 گرم همه را با هم آسیاب کنید و به همراه مقداری شیر بپزید تا سفت شود هر 3 ساعت یک بار مقداری از دارو را روی محل آبسه قرار دهید اجازه دهید دو ساعت بماند.
  • نسخه سوم: سه عدد سیر رنده شده با کمی شیر بپزید تا به شکل خمیر در آید آن را به دو قسمت تقسیم کرده و در طول روز دو مرتبه بر روی محل آبسه قرار دهیدو و اجازه دهید بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *