گرفتگی قلب و درمان به کمک طب سنتی

گرفتگی قلب و درمان به کمک طب سنتی

اگر دچار گرفتگی قلب شده اید، باید از استعمال دخانیات همچنین خوردن شیرینی های قنادی، چربی جات، روغن های جامد، کره، خامه، سر شیر، تودلی های حیوانات و کله پاچه پرهیز کنید و از خوراکی هایی که برای رفع گرفتگی قلب مفید است بیشتر استفاده کنید. مانند شیر کم چرب، دوغ بی نمک، آب سیب درختی، آب به شیرین و رسیده و خام، مربای به، سیب، شربت به لیمو، گلابی استفاده کنید. برای درمان آن هر روز مقداری گل گاوزبان را با یک عدد لیمو عمانی شکسته شده مانند چای دم کنید سگس آب آن را شیرین کرده و بنوشید.

گرفتگی قلب و درمان به کمک طب سنتی

در ادامه چند نسخه طب سنتی برای گرفتگی قلب مطالعه می کنید

  • بهار نارنج، بادرنجبویه، گل گاوزبان، سنبل الطیب، مغز ناخنک، پرسیاوشان، گل نیلوفر، گل محمدی، انیسون، تخم کاسنی، تخم گشنیز و سنامکی از هر کدام ده گرم، همه را با هم نیم کوب کرده و 10 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت آن را روزانه، هر صبح بجوشانید و آب آن را صاف و شیرین کرده قبل از صبحانه بنوشید.
  • گل نیلوفر، گل محمدی و تباشیر از هر کدام 20 گرم به همراه تخم خرفه، مغز تخم کدو و مغز تخم خیار از هر کدام 14 گرم و تخم کاسنی، تخم گشنیز، تخم کاهو و صندل سفید از هر کدام 10 گرم همه را با هم ساییده و صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را با مقداری آب سیب مخلوط کرده و بخورید.
  • زعفران 5 گرم، قرنفل، سنبل الطیب، اسارون، جوز هندی، بسباسه، هیل قرابی، زرنب، ریشه ی کبر و صبر زرد از هر کدام 10 گرم، سعد کوفی و قرفه از هر کدام 20 گرم، آمله ی مقشر و مصطکی رومی از هر کدام 40 گرم همه را نرم بساییدو با 2 کیلو عسل مخلوط کنید. هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *