چگونه یک پاک کننده برای پوست های روغنی درست کنیم

چگونه یک پاک کننده برای پوست های روغنی درست کنیم

پاک کننده های زیادی در بازار موجود می باشد که به پاکسازی پوست های روغنی کمک می کنند. برخی از این پاک کننده ها دارای موادی می باشند که ممکن است برای شما مشکلات پوستی دیگری ایجاد کنند. تهیه یک پاک کننده در منزل به شما این امکان را می دهد که مواد موجود در آن را کنترل کنید و یک محصولی تهیه نمایید که مناسب پوست شما باشد. امروز در این مطلب به شما می آموزیم که چگونه یک پاک کننده برای پوست های روغنی خود تهیه نمایید.

 

چگونه یک پاک کننده برای پوست های روغنی درست کنیم

 

چگونه یک پاک کننده برای پوست های روغنی درست کنیم
روش اول

 

روش اول ( پاک کردن پوست چرب به کمک روغن کرچک و روغن زیتون ) : روغن کرچک را با روغن زیتون ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری روغن کرچک عطارین به همراه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون عطارین به عنوان پایه استفاده کنید. روغن کرچک به عنوان تمیز کننده پوست عمل می کند و روغن زیتون به عنوان ترمیم کننده عمل می کند. همچنین می توانید به جای روغن کرچک از روغن فندق استفاده نمایید و به جای روغن زیتون از روغن آفتابگردان کمک بگیرید.

 

روش دوم

 

روش دوم ( پاک کردن صورت به کمک سرکه سیب ): صورت خود را با سرکه سیب تمیز کنید. یک چهارم فنجان سرکه سیب را با یک لیوان آب مقطر رقیق کنید. روغن های مورد علاقه و مورد نیاز پوست خود را به آن اضافه نمایید و خوب مخلوط کنید. روغن هایی که می توانید در این مخلوط از آن استفاده نمایید روغن لیمو، روغن اسطوخدوس و یا روغن شمعدانی می باشد. هر وقت نیاز بود صورت خود را تمیز کنید از این مخلوط کمی بر روی پنبه ای بریزید و قسمت های مورد نظر را پاک کنید.

 

روش سوم

 

روش سوم ( پاک کردن صورت به کمک عسل و آب لیمو ): عسل را با آب لیمو مخلوط کنید. یک عدد لیمو را به دو نیم تقسیم کنید و آب آن را بگیرید. یک قاشق غذاخوری عسل آویشن به آن اضافه نمایید و سپس خوب این دو را با هم مخلوط کنید. برای اینکه محلول روان تر و نرم تر شود کمی آب گرم به آن اضافه نمایید. پاک کننده شما آماده می باشد. برای استفاده ابتدا صورت خود را با آب کرم خوب بشویید و با یک پارچه نرم خشک کنید و این محلول را یک الی سه دقیقه روی صورت بمالید و سپس بشویید.

 

روش چهارم

 

روش چهارم ( پاک کردن صورت به کمک سفیده تخم مرغ و عسل ): یک عدد سفیده تخم مرغ به همراه یک قاشق غذاخوری عسل بهاره عطارین مخلوط کنید و خوب این دو را با هم هم بزنید. برای اینکه مخلوط شما به حالت خمیر در بیایید کمی آرد سفید به آن اضافه نمایید برای مثال دو قاشق چای خوری و مجدد اینها را با هم مخلوط نمایید. زمان استفاده می توانید از این پاک کننده به مدت ده دقیقه روی پوست خود استفاده کنید سپس اقدام به شست شو نمایید. یادآور می شویم سفیده تخم مرغ پوست شما را محکم می کند.

 

روش پنجم

 

روش پنجم ( پاک کردن صورت به کمک مرکبات ): از آب میوه های مرکبات برای شست شو صورت استفاده نمایید. برای مثال آب لیمو و یا پرتقال و حتی گریپ فروت می توانید استفاده نمایید. مرکبات به عنوان یک قابض طبیعی و پاک کننده پوست عمل می کند. استفاده از این فرمول برای پوست های شکسته پیشنهاد نمیشود و همچنین مراقب باشید آب آن به چشم شما نرسد. آب مرکبات می تواند باعث افزایش حساسیت به خورشید شود بنابراین بعد از استفاده از این روش تا چند ساعت در تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

 

روش ششم

 

روش ششم ( پاک کردن صورت به کمک میوه فصل ): یک تکه میوه را روی پوست خود مالش دهید. تقریباً هر میوه به عنوان پاک کننده پوست دارای مزایایی دارد، اما برخی از بهترین آنها شامل سیب ، کیوی ، موز ، پاپایا ، گوجه فرنگی و گلابی می باشند. زنان در آب و هوای گرمسیری اغلب به عنوان یک ماده پاک کننده طبیعی از انبه تازه روی پوست خود استفاده می کنند. توجه داشته باشید نیازی به شستشو بعد از مالش با میوه نیست مگر اینکه پوست شما چسبندگی را حفظ کند. و اینکه آرایش خود را قبل از مالیدن میوه بر روی صورت خود حذف کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

روش هفتم

 

روش هفتم ( پاک کردن صورت به کمک سیب زمینی ): سیب زمینی را روی قسمت های پوست آکنه و روغنی بمالید. می توانید یک سیب زمینی خام را خرد کرده و مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید یا سیب زمینی را رنده کرده و آنرا روی پوست خود پخش کنید. در هر صورت ، اجازه دهید سیب زمینی حدود 15 دقیقه روی پوست شما بنشیند. سپس پوست خود را به آرامی با آب گرم شستو شو دهید. سیب زمینی روغن اضافی پوست را بدون ایجاد خشکی یا تشدید پاک می کند، همچنین سیب زمینی ممکن است به حداقل رساندن هر نوع زخم ناشی از آکنه کمک کند.

 

روش هشتم

 

روش هشتم ( پاک کردن صورت به کمک آب گوجه فرنگی و خیار ): آب گوجه فرنگی را با آب خیار ترکیب کنید. دو تا سه قاشق مرباخوری آب گوجه فرنگی تازه را با چند قطره آب خیار تازه مخلوط کنید و خوب هم بزنید. به کمک مقداری پنبه این مخلوط را بر روی صورت خود خوب بمالید و تا پاکسازی کامل پوست این کار را تکرار کنید. برای جلوگیری از گرفتگی منافذ ، هر روز از این روش درمانی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *