چگونه با پریود ناگهانی برخورد کنیم؟

چگونه با پریود ناگهانی برخورد کنیم؟

بسیاری از دخترها و خانم ها نمی توانند تاریخ دقیقی را برای شروع دوره هایشان پیش بینی کنند. گاهی اوقات برخورد با پریود ناگهانی یا غیرمنتظره دشوار است. در چنین مواقعی بهتر است آرام باشید و استرس نداشته باشید. باید بدانید که چه کاری بهتر است انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید در شرایط غیرمنتظره چطور با قاعدگی برخورد کنید. این مراحل در مواقعی که انتظار پریود شدن ندارید، شما را نجات می‌دهند.

 

پریود ناگهانی
لوازم بهداشتی همراه خود داشته باشید

اگر به دوره خود نزدیک هستید، لوازم بهداشتی همراه داشته باشید.

شاید حدس زدن روز دقیق برای شما مشکل است ولی با نزدیک شدن به دوره قاعدگی متوجه خواهید شد. پس بهتر است برای برخورد با پریود ناگهانی همیشه یک لباس زیر تمیز و لوازم بهداشتی همراه داشته باشید. اگر فکر می کنید که قاعدگی شما نزدیک است از پدهای نازک روزانه استفاده کنید. این پدهای نازک روزانه برای شروع قاعدگی که سبک است، مناسب هستند. نگران نباشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که جلوی خون ریزی خود و کثیف شدن لباس ها را بگیرید و با مساله بزرگی روبه رو نیستید.

 

پریود ناگهانی
از دستمال توالت برای مواقع بحرانی استفاده کنید

از دستمال توالت به عنوان محافظ بهداشتی استفاده کنید.

استفاده از دستمال توالت یک روش عالی برای مقابله با وضعیت پریود ناگهانی و غیرمنتظره قاعدگی است. مقدار زیادی دستمال را مانند یک پد درست کرده و در لباس زیر خود قرار دهید.

برای مطالعه بیشتر: چطور با اولین قاعدگی در دوران بلوغ برخورد کنید؟

به نزدیک ترین مکان برای خرید پد مراجعه کنید
به نزدیک ترین مکان برای خرید پد مراجعه کنید

از دوستان خود کمک بگیرید.

در این جور مواقع دوستان شما به کمکتان می‌آیند. از آن ها بپرسید که آیا پد همراه خود دارند. در مکان هایی مانند مدرسه، بیمارستان، کلینیک، سالن بدنسازی و حتی محل کار خود حتما خانمی هست که بتوانید از او برای حل کردن این قضیه کمک بگیرید. حتی می توانید برای ساعتی محل کار یا مکانی که در آن هستید را ترک کرده و از داروخانه یا فروشگاه پد بهداشتی تهیه نمایید.

 

اصلا نگران نباشید
اصلا نگران نباشید

نگران نباشید، نگرانی وضع را بدتر می‌کند.

به محض این که احساس کردید پریود ناگهانی شده اید، به هیچ عنوان نگران نباشید و استرس نداشته باشید. اگر لباس اضافه همراه خود دارید آن را دور کمر خود ببندید تا به یک مکان خصوصی برسید. شروع قاعدگی معمولا سبک است و تا کثیف شدن لباس شما مدت زمانی طول خواهد کشید. پس اصلا نگران این موضوع نباشید.

 

در برخورد با پریود ناگهانی، با یک بزرگتر صحبت کنید
در برخورد با پریود ناگهانی، با یک بزرگتر صحبت کنید

موضوع را با یک بزرگتر درمیان بگذارید.

مادر شما بهترین کسی است که می توانید موضوع را با او درمیان بگذارید. اگر مادرتان در نزدیکی شما نیست تنها راه کمک گرفتن از دوست نزدیک یا فرد بزرگتری که در نزدیکی شماست. شاید مجبور شوید حتی از پدر خود بخواهید شما را برای تهیه لوازم بهداشتی به یک داروخانه ببرد. خجالت نکشید، پریود ناگهانی و پریود شدن اصلا مساله شرم آوری نیست.

 

به هیچ عنوان خجالت نکشید
به هیچ عنوان خجالت نکشید

خجالت نکشید.

ممکن است از مطرح کردن این موضوع با دیگران یا کثیف شدن لباس خود در این شرایط خجالت بکشید. پریود ناگهانی ممکن است برای هر خانمی یک بار اتفاق بیوفتد. پس خجالت نکشید و محکم بایستید و به خود افتخار کنید که روش صحیح را انتخاب کرده اید.

اگر در دوران پریود خود، خونریزی زیادی را تحمل می کنید، برای مقابله با آن مقاله خونریزی زیاد قاعدگی را راحت درمان کنید را مطالعه فرمایید. همچنین راهکارهایی را برای برخورد با پریود نامنظم ارائه داده ایم که می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، به آن رجوع کنید.

 

مشاهده تیزر کوتاه مربوط به مقاله چگونه با پریود ناگهانی برخورد کنیم؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *