چگونه با روش های طبیعی درد بیضه را کاهش دهیم؟

چگونه با روش های طبیعی درد بیضه را کاهش دهیم؟

اگر در بیضه خود احساس درد دارید، نگران نباشید، کاملا طبیعی است. درد بیضه معمولا در آقایان شایع است. خوشبختانه به ندرت پیش می آید که این درد جدی باشد و نیاز به درمان اضطراری داشته باشد که آن هم به دلیل عفونت یا آسیب دیدگی جزئی است. درمان درد بیضه به راحتی و با چند راهکار ساده در خانه انجام می شود. اگر باز هم درد شما ادامه یافت، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

درمان های خانگی درد بیضه

مصرف داروهای گیاهی برای درمان درد بیضه

در میان تمام درمان های طبیعی درد بیضه بهترین راه، استفاده از گیاهان دارویی است. بسیاری از گیاهان دارویی مانند پونه، سقز، شنبلیله، بابونه، زیره، آرد سبوس، گیاه سیماهنگ و روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن گل محمدی و همچنین عسل و سرکه سیب به درمان طبیعی درد بیضه کمک می کنند. بهتر است میزان و ترکیب این مواد را با تجویز پزشک طب سنتی مصرف نمایید.

درمان بیضه با مسکن
درمان بیضه با مسکن

مسکن مصرف کنید.

آسان ترین راه برای درمان درد بیضه مصرف داروهای مسکن است. تمامی داروهای مسکن مانند ایبوپروفن، استامینوفن و آسپرین برای کاهش درد شما مناسب هستند. فقط مطمئن شوید که مقدار و دوز مناسب دارو را مصرف کنید.

برای مقابله با درد، در مقابل کشاله ران یخ نگه دارید.

این روش، روشی خوبی برای آرام کردن درد بیضه شماست. مقداری یخ را درون یک کیسه ریخته و درون یک حوله بپیچید. سپس آن را به مدت 10 الی 20 دقیقه در برابر بیضه های خود نگه دارید. این کار درد شما را به طور موقف آرام می کند. اگر درد ادامه یافت به پزشک مراجعه کنید.

نشستن درون آب گرم
نشستن درون آب گرم

در صورت تورم بیضه، درون آب گرم بنشینید.

در حالی که یخ برای بی حس شدن درد مفید است، اما در صورت تورم بیضه، گرما می تواند درد آن را تسکین دهد. برای تسکین درد بیضه درون یک تشت آب گرم بنشینید. تورم بیضه ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، حتی اگر درد ندارد، برای تشخیص و درمان بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

استفاده از بالشت
استفاده از بالشت

هنگام خواب، از یک بالشت در بین پاهای خود استفاده کنید.

در هنگام خواب ممکن است درد شما بیشتر شود. برای درمان طبیعی درد بیضه با چند راهکار ساده می توانید این درد را کاهش دهید. برای این کار، در حالی که دراز کشیده اید، یک بالشت بین پاها و زیر بیضه خود قرار دهید. با این کار درد شما تا حدودی تسکین می یابد.

کاهش فعالیت شدید
کاهش فعالیت شدید

از هر گونه فعالیتی که باعث تشدید درد می شود، خودداری کنید.

این موضوع بسیار مهم است. تا زمانی که درد بیضه شما کاهش یابد از هر نوع ورزش سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین که باعث بدتر شدن درد شما می شود، خودداری کنید. فعالیت هایی مانند دویدن، وزنه برداری یا جابه جایی، فشار زیادی به کشاله ران وارد کرده و در شما را بدتر می کند.

بیشتر بخوانید: چطور مشکلات پروستات را با داروهای گیاهی کاهش دهیم؟

درمان طبیعی درد بیضه
درمان طبیعی درد بیضه

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

درد بیضه شما ممکن است دلیل جدی داشته باشد. اگر بعد از چند روز و امتحان درمان طبیعی درد بیضه ، درد شما تسکین پیدا نکرد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. موارد زیر از جمله دلایل مهم برای مراجعه به پزشک است:

  • درد یا حالت تهوع ناگهانی: این علائم ممکن است به دلیل پیچش بیضه باشد. به این صورت که بیضه به اطراف پیچیده و جریان خون را از دست می دهد به همین دلیل بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید. این مشکل معمولا در جوانان بین 10 تا 20 سال رخ می دهد.
  • تب، لرز یا اسهال خونی: اگر بیضه شما صدمه دیده و علائم دیگری نیز داشتید باید حتما به پزشک مراجعه کنید. برخی از موارد که باعث شدیدتر شدن علائم می شود شامل عفونت، تجمع مایع شدید، سنگ کلیه، فتق یا عفونت ادراری است که نیاز به معاینه برای تشخیص است.
  • ضربه خوردن به بیضه: اگر ضربه محکمی به بیضه شما خورده است، به مدت 1 ساعت صبر کنید. اگر درد و تورم از بین نرفت به پزشک مراجعه کنید. اگر بیضه پاره شده باشید برای درمان درد بیضه جراحی انجام می شود. اگر آسیب جدی نباشد احتمالا مسکن تجویز شود.
  • درد خفیف به مدت طولانی: سعی کنید چند روزی در خانه با درد خود کنار بیایید، اما اگر درد شما آرام نشد و احساس بهتری پیدا نکردید برای تشخیص علت درد به پزشک مراجعه کنید.
  • تورم بیضه: تورم بیضه معمولا خود به خود و با درمان های خانگی برطرف می شود. اما اگر بیش از چند روز طول کشید برای معاینه به متخصص اورولوژی یا پزشک مراجعه کنید. تورم بد ممکن است به دلیل سرطان بیضه است که نیاز به تشخیص پزشک دارد.

گاهی اوقات یک عفونت جزئی می تواند باعث درد بیضه شود. با این حال پزشک باید ابتدا معاینه انجام دهد تا بتواند تشخیص صحیح داده و برای درمان اقدام کند. گاهی مصرف یک دوره 10 تا یک ماهه آنتی بیوتیک به کاهش درد کمک کرده و گاهی نیاز به درمان های جدی تر است. تمامی این موارد به راحتی و با تشخیص پزشک شما قابل حل و درمان است.

شاید این مطلب هم دوست داشته باشید: چطور آقایان به طور طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *