چهار نسخه طب سنتی برای درمان میگرن

چهار نسخه طب سنتی برای درمان میگرن

میگرن یک اختلال در سیستم مرکز عصبی است. این نوع بیماری شایع‌ترین نوع سردرد اولیه است که تنها علائم آن سردرد نیست و همراه سردرد یا قبل شروع آن علائم دیگری نیز رخ می‌دهد. در این مطلب برای شما همراهان عزیز عطارین 4 نسخه طب سنتی برای درمان میگرن را معرفی می کنیم که کاملا گیاهی می باشند.

 

چهار نسخه طب سنتی برای درمان میگرن

 

نسخه های گیاهی برای درمان میگرن

نسخه اول: مرزنجوش 20 گرم، بادرنجبویه 20 گرم، اسطوخدوس 20 گرم، آویشن شیرازی 15 گرم، بابونه شیرازی 15 گرم، تخم گشنیز 20 گرم، ناخنک 25 گرم، گل بنفشه 20 گرم، گل نیلوفر 20 گرم، پرسیاوشان 10 گرم، مریم گلی 14 گرم و انیسون 20 گرم همه را با هم نیمکوب کنید سه قاشف غذا خوری از دارو را با 3 لیوان آب دو دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس صبح و ظهر و شب سه استکان 20 دقیقه قبل از غذا میل کنید.

نسخه دوم: انیسون 100 گرم به چهار قسمت تقسیم کنید یک قسمت از دارو را با یک لیتر آب 5 دقیقه بجوشانید سپس پارچه ای روی سر بیندازید مرتب فوت کنید و از راه بینی نفس بکشید.

نسخه سوم: بادرنجبویه 30 گرم، اسطوخدوس 35 گرم، مرزنجوش 0 گرم، گل بنفشه 20 گرم، گل اروانه 30 گرم همه را با هم نیم کوب کیند سه قاشق غذاخوری از دارو را با سه لیوان آب دو دقیقه بجوشانید و سپس نیم ساعت اجازه دهید دم بکشد صبح و ظهر و شب دو استکان بیست دقیقه قبل از غذا میل کنید.

نسخه چهارم: گل بنفشه 10 گرم، اسطوخدوس 10 گرم، ناخنک 15 گرم، بابونه شیرازی 15 گرم، مرزنجوش 15 گرم، آویشن 10 گرم همه را با هم نیم کوب کنید سپس یک قاشق مرباخوری از دارو را با یک و نیم لیوان آب جوش نیم ساعت دم کنید دقت داشته باشید نباید بجوشد سپس آن را صاف کنید و در یخچال نگهداری کنید روزی سه مرتبه نصف استکان از دارو را گرم کیندکف دست ریخته و استنشاق کنید ( از بینی بالا بکشید ) به مدت 15 روز این نسخه را روزانه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *