چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب: اگر برای شما زیبایی پوستتان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد راه های رسیدن به آن بسیار ساده است. فقط کافیه کمی تغییر در شیوه زندگی خود ایجاد کنید و از لوازم آرایشی کمتر استفاده کنید و همچنین از روغن های طبیعی برای مرطوب کردن پوستتان استفاده کنید تا بوانید سلامتی پوستتان را همواره حفظ کنید.

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب

چگونه صورتی زیبا و شاداب داشته باشیم؟

  • برای مثال هر روز صورت خود را کاملا بشویید و از روغن پرتقال برای پاکسازی پوست از سلول های مرده استفاده کنید. برای پاکسازی پوست از پاک کننده ملایم استفاده کنید تا پوست تحریک نشود برای مثال اگر پوستی چرب دارید از پاککنده های عمیق استفاده کنید تا پوستتان را پاکسازی کند. و اگر پوستی خشک دارید از پاکننده ای استفاده کنید که به پوستتان رطوبت لازم را برساند.
چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب
  • دو تا سه بار در هفته پوست خود را تمیز کنید. می توانید در هنگام حمام های روزانه از ماسک های گیاهی مفید برای پوستتان استفاده کنید تا سلول های مرده را از سطح پوست جدا کنید استفاده از ماسک های گیاهی باعث لایه برداری پوست می شود و این مهم باعث جلوگیری از لکه های پوستی می شود و به پوستتان کمک می کند
چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب
  • پوست خود را با روغن اسطوخدوس و سایر روغن های مفید برای پوست چرب کنید. برای این کار یک بطری اسپری کوچک را به دو قسمت آب و یک قسمت از روغن گیاهی انتخاب خود مخلوط کنید. سپس بطری را حسابی تکان دهید و این محلول را در طول روز به پوستتان سپری کنید. از روغن مارولا که باعث جلوگیری از علایم پیری می شود استفاده کنید. همچنین روغن اسطوخدوس که اثر آرام بخشی به پوست شما می دهد و یا روغن بادام شیرین که باعث جوانسازی پوست می شود و در حفط آنتی اکسیدان ها کمک می کند بیشتر استفاده کنید.

 

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب
  • داشتن رژیم غذایی مناسب بسیار در این مهم کمک رسان می باشد. مصرف میوه ها، سبزی جات، منابع مفید پروتئین، دانه های روغنی مفید، مصرف ماهی و غذاهای دریایی برای داشتن یک پوست شاداب و سالم بسیار موثر می باشند. روغن های مفید مانند چربی ماهی سالمون، آوکادو، آجیل و دانه های روغنی منبع خوبی برای تامین این چربی ها می باشند.

نکته: مصرف غذا های سرخ شده، فست فودها، نوشابه و قندها را کاهش دهید زیرا مصرف آنها باعث التهاب در بدن و تحریک پوست می شوند.

 

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب
  • در طول روز به میزان قابل توجهی آب بنوشید و غذاهای مایع همراه با میوه و سبزیجات را بیستر استفاده کنید. همچنین اگر مصرف زیاد آب برای شما خوشایند نمی باشد از دمنوش های گیاهی و یا میوه های آب دار بیشتر استفاده کنید.

 

چند توصیه برای داشتن صورتی زیبا و شاداب
  • در طول روز سعی کنید در زمان های لازم بیشتر استراحت کنید و بخوابید چرا که این کار باعث افزایش سرعت در روند بازسازی پوست می شود. خواب شبانه نباید از ساعت 23 دیر تر شود و صبح ها زود از خواب بیدار بشوید که تمامی این نکات در حفظ سلامت پوست شما تاثیر گذار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *