چطور ویروس کرونا را به موقع و سریع تشخیص دهیم؟

چطور ویروس کرونا را به موقع و سریع تشخیص دهیم؟

شاید اخیرا در مورد ویروس کرونا چیزهایی شنیده باشید. در ژانویه سال 2020، شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا را که باعث عوارضی مانند ذات الریه است کشف کردند. اگر حس کردید که به ویروس کرونا مبتلا هستید، در خانه بمانید تا از انتقال این ویروس به افراد دیگر خودداری کنید. هنوز دارویی برای درمان این ویروس کشف نشده است، اما با تشخیص ویروس کرونا و کنترل علائم به بهبودی خود کمک کنید.

بررسی علائم ویروس کرونا

سرفه و آبریزش بینی
سرفه و آبریزش بینی

علائم تنفسی مانند سرفه و آبریزش بینی

از آنجا که ویروس کرونا یک عفونت تنفسی است، سرفه و آبریزش از شایع ترین علائم تشخیص ویروس کرونا است. اگر حس کردید که سرفه و یا عطسه هایتان از علائم این ویروس است حتما به پزشک مراجعه کنید.

سرفه و آبریزش همچنین می تواند علائم آلرژی و عفونت تنفسی مختلف باشند. پس نگران نباشید. پزشک به تشخیص صحیح بیماری کمک می کند.

اگر علائم بیماری برای شما تشخیص داده شد، از بودن کنار افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند افراد بالای 65 سال، نوزادان و کودکان، زنان باردار و افرادی که بیماری خاصی دارند خودداری کنید.

مدیریت و درمان ویروس کرونا با آنتی بیوتیک امکان پذیر نیست. اگر مشکلات شدید تنفسی دارید سریع به اورژانس مراجعه کنید.

 

سرفه و گلودرد
سرفه و گلودرد

اگر همراه با سرفه گلو درد هم دارید.

یکی دیگر از علائم ویروس کرونا، گلودرد است که می تواند نشانه عفونت باشد. معمولا گلودرد در اوایل عفونت ویروس کرونا ظاهر شده نه به دلیل سرفه های مکرر، پس توجه داشته باشید که چه زمانی گلودرد شما شروع شده است. ممکن است گلودرد ناشی از ویروس کرونا نباشد و با یک دمنوش داغ ، گلودرد تسکین یابد.

 

سردرد، بدن درد و خستگی
سردرد، بدن درد و خستگی

سردرد، بدن درد یا خستگی عمومی

مانند سایر عفونت های تنفسی، ویروس کرونا ممکن است با سردرد، بدن درد و خستگی همراه باشد. اگر علائم تنفسی دیگر نیز دارید، احتمالا تشخیص ویروس کرونا داده می شود.

پزشک باید تشخیص دهد که کدام ویروس باعث بروز علائم شده است. پس نگران نباشید، احتمالا به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا هستید.

 

تب از علائم تشخیص ویروس کرونا
تب از علائم تشخیص ویروس کرونا

ویروس کرونا با تب همراه است.

تب یکی از علائم و راه های تشخیص ویروس کرونا است. اگر نگران ابتلا به این ویروس هستید، تب خود را اندازه گیری کنید. تب بالای 38 درجه سانتی گراد نشانه ای از ابتلا به ویروس کرونا یا عفونت های دیگری است. اگر تب دارید به پزشک مراجعه کرده تا علائم دیگر را بررسی کند.

 

همچنین مصرف دمنوش تقویت کننده سیستم ایمنی بدن 125 گرمی عطارین می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر و مفید باشد که این مهم در مبارزه با ویروس کرونا موثر می باشد

 

مشکلات تنفسی
مشکلات تنفسی

مراقب مشکلات تنفسی یا تنگی نفس باشید.

تنگی نفس یکی از علائم جدی ویروس کرونا است. در صورت اختلال در تنفس حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است برای مشکلات تنفسی به درمان های جدی نیاز داشته باشید.

تشخیص ویروس کرونا قبل از شیوع!

 

تشخیص ویروس کرونا
تشخیص ویروس کرونا

اگر علائم مشکوک دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

تمامی علائم خود را برای پزشک بازگو کنید تا تشخیص صحیح داده شود. ممکن است پزشک از شما بخواهد در منزل بمانید و استراحت کنید. احتمالا برای تشخیص صحیح نیاز به انجام تست های آزمایشگاهی است. به دستورات پزشک عمل کنید تا بهبود یابید و احتمال ابتلا به عفونت کاهش یابد.

فراموش نکنید که دارویی برای ویروس کرونا در حال حاضر وجود ندارد پس پیشگیری از ابتلا به کروناویروس بهترین راه است.

اگر نیاز است آزمایشات مربوط به تشخیص ویروس کرونا را انجام دهید.

برای تشخیص بهتر و صحیح تر ممکن است پزشک توصیه کند مخاط بینی یا خون شما آزمایش شوند. به این صورت با اطمینان کامل در مورد بیماری شما نظر می دهد.

در صورت بروز تنگی نفس، به دنبال درمان سریع باشید.

عفونت جدی ویروس کرونا می تواند عوارضی مانند ذات الریه را به دنبال داشته باشد. اگر در تنفس مشکل دارید سریعا به پزشک مراجعه کنید. اگر تنها هستید می توانید با اورژانس تماس بگیرید.

مشکلات تنفسی نشانه ای از عارضه هستند و پزشک با تشخیص صحیح به بهبودی شما کمک می کند.

 

تشخیص ویروس کرونا
به میزان کافی استراحت کنید

درمان ویروس کرونا

همان طور که اشاره کردیم هنوز درمان خاصی برای ویروس کرونا کشف نشده است، اما با انجام فعالیت های زیر این ویروس را کنترل و مدیریت کنید:

  • در خانه بمانید و از شیوع ویروس پیشگیری کنید. این ویروس مسری است و به سرعت در بین افراد دیگر پخش می شود. برای بیرون رفتن از منزل حتما از ماسک استفاده نمایید.
  • به میزان کافی استراحت کنید. استراحت بهترین کاری است که با عفونت مبارزه می کند. سعی کنید سر را در سطح بالاتری از بدن خود قرار داده تا از سرفه جلوگیری کنید.
  • ویروس کرونا اغلب باعث درد بدن و تب می شود. با استفاده از داروهایی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن یا استامینوفن درد را کاهش دهید. ولی بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *