چطور سلامت جنسی را از طریق رژیم غذایی بهبود بخشیم؟

چطور سلامت جنسی را از طریق رژیم غذایی بهبود بخشیم؟

محرک جنسی مراحل مختلفی داشته و در یک فرد با فرد دیگر چه در مردان و چه زنان متفاوت است. حدود 50 درصد از مردان و زنان در برخی از دوران زندگی دچار کاهش میل جنسی می شوند. اگر میل جنسی شما کاهش یافته و به دنبال افزایش سلامت جنسی خود هستید، با یک رژیم غذایی مناسب به سلامت جنسی خود کمک کنید. در ادامه در مورد سلامت جنسی با رژیم غذایی بیشتر توضیح خواهیم داد.

برای ارتقا سلامت جنسی؛ مواد غذایی خاص بخورید.

بادام باعث سلامت جنسی می شود
بادام باعث سلامت جنسی می شود

بیشتر بادام بخورید.

بادام باعث افزایش سلامت قلب و عروق است و به سالم سازی رگ های خونی کمک می کند. ارتقا سلامت قلب و عروق به کاهش خطر چاقی که یکی از عوامل کاهش میل جنسی و سلامت جنسی است، کمک می کند. رگ های خونی سالم باعث برانگیخته شدن و ارگاسم در خانم ها و آقایان می شود. سلنیوم به نازایی در زنان کمک می کند. ویتامین E در بهبود دیواره های قلب و سلول نقش دارد و از این رو جریان خون را بهبود می بخشد که برای اندام جنسی مفید است.

همچنین گفته می شود بادام باعث شور و اشتیاق می شود و به عنوان یک آفروداتیک عمل می کند. بادام به باروری در زنان نیز کمک کرده و احتمال ابتلا به اختلال نعوظ در مردان را کاهش می دهد.

 

سیر به سلامت جنسی کمک می کند
سیر به سلامت جنسی کمک می کند

پیاز و سیر بخورید.

شاید سیر و پیاز بوی خوبی نداشته باشند اما حاوی فواید غذایی هستند که به سلامت جنسی شما کمک می کند. پیاز به تقویت اندام تولید مثل برای هر دو جنس کمک می کند و باعث استقامت جنسی و افزایش میل جنسی می شود. اگر سیر تازه ندارید، از پودر سیر در غذاهای خود استفاده کنید.

پیاز همچنین یک منبع عالی از مواد عالی است. کروم معدنی در پیاز به تنظیم قند خون و تولید کلسترول خوب کمک می کند. علاوه بر این پیاز تستوسترون را در مردان افزایش می دهد.

 

ماهی بیشتر بخورید
ماهی بیشتر بخورید

ماهی بیشتر بخورید.

ماهی حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا 3 است. امگا 3 چربی خوبی است که برای سلامت گردش خون ضروری هستند. ارتقا گردش خون سالم در بدن به بهبود سلامت جنسی کمک کرده، زیرا باعث می شود جریان خون به سمت آلت تناسلی در هر دو جنس راحت تر جریان یابد. اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامتی غشاهای مخاطی از جمله واژن ضروری هستند.

اسید های چرب امگا 3 باعث بالا رفتن DHA و EPA در مغز شده و در نتیجه باعث برانگیختگی می شود. ماهی تن، ماهی غزل آلا و بذر دانه کتان حاوی غلظت بالایی از امگا 3 هستند که بهتر است بیشتر از آن ها در وعده های غذایی استفاده کنید.

 

هویج بخورید
هویج بخورید

هویج بخورید.

هویج نه تنها برای سلامتی چشم مفید است بلکه باعث افزایش سلامت جنسی نیز می شود. هویج حاوی مقدار زیادی ویتامین A است که به تولید هورمون های جنسی کمک می کند.

طبق مطالعات جدید انجام شده، میوه ها و سبزیجات زرد و نارنجی، به ویژه هویج، کیفیت و کمیت اسپرم را تقویت می کند.

معجون زنان عطارین به تقویت هورمون در خانم ها کمک کرده و باعث حفظ سلامت جنسی می شود.

 

سبزیجات بیشتر بخورید
سبزیجات بیشتر بخورید

سبزیجات با برگ سبز بیشتر بخورید.

سبزیجات برگ دار برای سلامتی جنسی مهم هستند. سبزیجات حاوی اسید فولیک بوده که می تواند به تولید اسپرم سالم بیشتر و رشید جنین سالم کمک کند. این سبزیجات همچنین با تمیز کردن خون به گردش خون کمک می کنند که باعث تحریک بیشتر می شود. ویتامین های گروه B موجود در سبزیجات سبز برگ، به افزایش میل جنسی و انگیزه جنسی کمک می کنند.

کلم و اسفناج یا هر نوع دیگری از سبزیجات هم خانواده آن ها را یک بار در روز میل نمایید.

 

تمشک سیاه بیشتر بخورید
تمشک سیاه بیشتر بخورید

مصرف تمشک سیاه را بیشتر کنید.

تمشک سیاه به عنوان یک ماده آفروفیزیاک عمل کرده و سرشار از فیتوشیمیایی است که باعث تحریک مغز می شود و میل جنسی را تقویت می کند. تمشک به تقویت میل جنسی کمک کرده و استقامت جنسی را بالا می برد. بهتر است قبل از رابطه جنسی تمشک سیاه بخورید.

 

میوه های قرمز رنگ بیشتر بخورید
میوه های قرمز رنگ بیشتر بخورید

محصولات با رنگ قرمز بیشتر مصرف کنید.

این محصولات برای تقویت سلامت جنسی مفید هستند. گوجه فرنگی به دلیل لیکوپن موجود در آن برای مردانی که اسپرم کمتری دارند مناسب است. توت فرنگی یکی دیگر از میوه های قرمز است که می تواند به سلامت جنسی کمک کند. نه تنها رنگ قرمز تحریک کننده جنسی است، بلکه این میوه ها دارای اسید فولیک است که به کاهش نقص هنگام تولد و افزایش تعداد اسپرم کمک می کند.

هندوانه نیز به دلیل رنگ قرمز حاوی –L سیترولین است. ال – سیترولین، اسید آمینه ای است که باعث نعوظ بهتر در مردان می شود. هندوانه همچنین به افزایش جریان خون کمک کرده و باعث برانگیختگی هم در آقایان و هم برای خانم ها می شود.

 

برای سلامت جنسی انجیر بخورید
برای سلامت جنسی انجیر بخورید

انجیر بیشتر بخورید.

بسیاری عقیده دارند که انجیر به باروری کمک می کند. همچنین باعث تقویت نیروی جنسی شده و به شما و شریک جنسی تان کمک می کند. قبل از شروع رابطه جنسی تعدادی انجیر میل کنید.

 

فلفل قرمز باعث افزایش حرارت می شود
فلفل قرمز باعث افزایش حرارت می شود

فلفل تند نیز به سلامت جنسی کمک می کند.

فلفل قرمز تند و سایر ادویه ها به افزایش سلامت جنسی کمک می کند. مواد غذایی تند مانند فلفل حاوی کپسایسین هستند. این مواد باعث سلامت گردش خون شده و خون در آلت تناسلی و کلیتوریس جریان می‌یابد.

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی جنسی مردان در طب سنتی

 

مواد مغذی مناسب برای ارتقاء سلامت جنسی

 

ویتامین ث بیشتر بخورید
ویتامین ث بیشتر بخورید

ویتامین C به افزایش میل جنسی و گردش خون کمک می کند.

ویتامین C به ویژه برای خانم ها مهم است و باعث تقویت و تحریک جنسی می شود. ویتامین C همچنین به حفظ اسپرم سالم و کیفیت اسپرم کمک می کند. این ویتامین در مرکبات، کلم بروکلی، توت فرنگی، جوانه گندم، کلم و فلفل یافت می شود.

ویتامین A باعث بهبود هورمون های جنسی می شود.

ویتامین A برای تولید هورمون جنسی زن و مرد ضروری است. این ماده به چرخه تولید مثل زنان کمک کرده و با تقویت اسپرم سالم نیز باعث سلامت جنسی مردان می شود. ویتامین A در هویج، سیب زمینی شیرین، کلم بروکلی و جو دو سر یافت می شود.

 

مصرف آهن را بیشتر کنید
مصرف آهن را بیشتر کنید

کمبود آهن را بررسی کنید.

کمبود آهن در خانم ها اثرات منفی بر سلامت جنسی آن ها دارد. سطح پایین آهن ممکن است باعث کاهش میل جنسی و ارگاسم دیرتر شود. روزانه 20 میلی گرم آهن مصرف کنید. آهن در مواد غذایی مانند گوشت بدون چربی، مرغ، سیبزجات سبز برگ و لوبیا یافت می شود.

چربی اشباع کمتر مصرف کنید.

چربی اشباع شریان های دستگاه تناسلی را مسدود کرده و باعث کاهش جریان خون می شود و در نهایت از برانگیختگی جنسی و ارگاسم جلوگیری می کند. چربی اشباع همچنین سطح کلسترول بد را بالا برده که باعث کاهش میل جنسی و عملکرد کلی جنسی می شود.

به جای چربی های اشباع شده از چربی های سالم مانند چربی های موجود در روغن زیتون، آجیل و آووکادو استفاده کنید. چربی های مضر بیشتر در مواد غذایی مانند بیکن، سوسیس و گوشت های چرب موجود است.

برای مصرف لبنیات بهتر است از لبنیات کم چرب استفاده نمایید.

 

افزایش سلامت جنسی با مصرف روی
افزایش سلامت جنسی با مصرف روی

مواد غذایی حاوی روی مصرف کنید.

روی باعث ارتقا سطح سالم تستوسترون شده که برای زنان و مردان بسیار مهم است. روی همچنین برای افزایش اسپرم در مردان مناسب است. روی در گوشت قرمز، صدف، گوشت گوسفند و مرغ موجود است. همچنین دانه هایی مانند کنجد، دانه کدو تنبل و نخود سبز حاوی روی هستند.

ویتامین B و منیزیم بیشتر بخورید.

ویتامین B و B6 باعث تعادل سطح هورمون ها شده و به تولید مثل و باروری در زنان کمک می کند. B12 نیز باعث تحریک جنسی مرد و زن شده و ارگاسم بهتری خواهید داشت. فولات همچنین به کاهش تعداد اسپرم های غیرطبیعی کمک می کند.

این مواد مغذی در سبزیجات به ویژه کاهو، اسفناج و لوبیا و حبوبات یافت می شود.

 

سلامت جنسی با کاهش وزن
سلامت جنسی با کاهش وزن

با رعایت نکات زیر وزن خود را کنترل کنید:

  • چاقی ممکن است باعث اختلال در نعوظ و پایین آمدن تستوسترون در مردان و ناباروری در زنان شود. با داشتن یک رژیم غذایی سالم وزن خود را با خیال راحت کاهش دهید. چاقی ممکن است منجر به افسردگی، اضطراب و کاهش اعتماد به نفس شود و بر سلامت جنسی تاثیر بگذارد.
  • غذاهای غیر طبیعی و غیرفرآوری شده باعث چاقی و افزایش وزن می شوند. تا حد ممکن این مواد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • مصرف غذاهای طبیعی کمک کرده تا سموم از بدن دفع و از آنتی بیوتیک ها و هورمون های مضر موجود در غذاهای مضر دوری شود.
  • میزان قند مصرفی در رژیم غذایی خود را کاهش دهید. از مصرف شیرینی هایی مانند کلوچه، کیک و دونات پرهیز کنید.
  • از مصرف گوشت چرب پرهیز کنید. پوست مرغ را نخورید. پوست روی مرغ حاوی هورمون ها و آنتی بیوتیک های مضر است.
  • معجون لاغری عطارین ترکیبی از چند عرق گیاهی مختلف است که به نوعی هر کدام یک وظیفه ای بر عهده دارند تا شما بتوانید برای کاهش وزن به راحتی پیش بروید. کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز یکی از فاکتور های اصلی این معجون گیاهی است.

اگر به دنبال راه هایی برای درمان زودانزالی به کمک طب سنتی، یا توصیه هایی برای افزایش میل جنسی هستید، پیشنهاد می شود، این مقالات را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *