چطور بخوابیم؟ چگونه نمره بهتری بگیریم؟

چطور بخوابیم؟ چگونه نمره بهتری بگیریم؟

در این مقاله در مورد چگونگی و چه موقع خوابیدن قبل از امتحانات توضیح داده ایم تا از مطالعه قبل از امتحان نهایت استفاده را ببرید و در امتحان نمره بهتری بگیرید. در ادامه با دنبال کردن مراحل برای داشتن یک خواب راحت قبل از امتحان با ما همراه باشید.

قبل از برنامه ریزی برای یادگیری بخوابید. این برای همه نوع یادگیری مهم است.

 

خواب بهتر قبل از امتحان
بعد از یادگیری بخوابید.

بعد از یادگیری بخوابید.

بعد از اینکه یاد گرفتید برای چند روز بخوابید تا بیشترین پاداش را بخاطر یادگیری خود بگیرید. این امر به ویژه برای یادگیری مرتب از جمله یادگیری نواختن گیتار یا یادگیری نحوه تایپ کردن یا هر نوع یادگیری مربوط به حافظه که در آن یاد می گیرید “چگونه” کاری را انجام دهید بسیار مهم است.

برای مطالعه: درمان بی خوابی در مزاج های گرم به کمک طب سنتی

 

بعد از حفظ کردن خوب بخوابید
بعد از حفظ کردن خوب بخوابید

بعد از حفظ کردن بخوابید.

اگر می خواهید حفظیاتی مانند وقایع تاریخی یا واژگان را به خاطر بسپارید، باید بعد از حفظ کردن بخوابید. اجرای روش “ابتدا سخت ترها” برای به خاطر سپردن، به اندازه خوابیدن بعد از یادگیری کارایی نخواهد داشت، زیرا این کار به مغز شما اجازه می دهد تا اطلاعاتی را که تازه آموخته اید، حفظ کند و این امکان را فراهم کرده تا راحت تر آن‌ها را به یاد آورید. این امر همچنین می تواند به یکپارچگی و ادغام حفظیات منجر شود.

اگر می خواهید یاد بگیرد که امور را به هم ارتباط دهید یا اطلاعات را ادغام کنید، شب بلافاصله پس از یادگیری این اطلاعات بخوابید، خواب بسیار مهم است.

مقاله چطور شب ها راحت تر بخوابیم؟ را مطالعه فرمایید.

 

خواب بهتر قبل از امتحان
خواب بهتر قبل از امتحان

به طور منظم بخوابید.

این به معنی 8 ساعت در شبانه روز برای بزرگسالان و 9 تا 10 ساعت برای نوجوانان و جوانان است. مقدار خواب کافی ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. وقتی می توانید بدون زنگ از خواب بیدار شوید، در واقع به اندازه کافی خوابیده اید. پس نیازی به خوابیدن در آخر هفته ها برای “جبران” کم خوابی نیست.

 

درست نخوابید بیمار می شوید
درست نخوابید بیمار می شوید

اگر به مقدار کافی نخوابید، بیمار می‌شوید.

اگر بقدر کافی نخوابید، عملکرد سیستم ایمنی بدن کاهش یافته و به احتمال زیاد بیمار خواهید شد. بدن شما همچنین نسبت به واکسیناسیون هایی مانند آنفولانزا پاسخ کمتری خواهد داد. این بدان معناست که بدن شما نسبت به ماده ای که علیه آن واکسینه شده اید ایمنی کمتری خواهد داشت، همچنین مقاومت بدنتان در برابر بیماریهایی مانند آنفولانزا کاهش می یابد. برای قوی ماندن و محافظت از بدن بهتر است به طور مداوم بعد از واکسیناسیون و همچنین قبل از آن خوب بخوابید. فراموش نکنید که اگر بیمار شوید، مطالعه کردن و درس خواندن نیز دشوار خواهد شد.

 

خواب بهتر قبل از امتحان
با نخوابیدن نمره بهتری نمیگیرید

با نخوابیدن، نمره بهتری نمی‌گیرید.

خواب مانند حساب بانکی نیست که خود را برای مدتی بدهکار شوید و پس از آن بتوانید “بازپرداخت کنید”.  بدنتان به شما این اجازه را نمی دهد که از وقت خواب به عنوان “کارت اعتباری” استفاده کنید تا زمان لازم برای انجام کارهای دیگر را داشته باشید. قبل از امتحان خوب بخوابید تا عملکرد درست و بهتری داشته باشید. اگر حتی اندکی از ایده آل خود دور شوید و کمتر بخوابید نتایج خوبی بدست نخواهید آورد.

 

خواب بهتر قبل از امتحان
کم خوابی باعث از بین رفتن تمرکز می شود.

کم خوابی باعث از بین رفتن تمرکز می شود.

کمبود خواب می تواند به بی ثباتی عاطفی و تمرکز بیش از حد بر روی انرژی های منفی منجر شود. این امر باعث شده هدف مطالعه را فراموش کرده و تمرکز خود را از دست بدهید.

اگر معمولا شب های امتحان دچار بی خوابی هستید، برای یک خواب راحت قبل از امتحان از درمان بی خوابی به کمک طب سنتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *