چطور با نوجوان خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم؟

چطور با نوجوان خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم؟

رابطه جنسی بخش مهمی از بزرگ شدن است. ممکن است نوجوان شما به رابطه جنسی علاقه داشته باشد یا شاید فکر کنید زمان آن رسیده در مورد رابطه جنسی با آن ها صحبت کنید. زمانی که شروع به صحبت جنسی می‌کنید، مطمئن شوید که آن ها مولفه های جسمی و عاطفی فعالیت جنسی را درک می کنند. احتمالا شروع مکالمه آسان نیست، اما شروع این گفت و گو برای شما و نوجوانتان شامل چندین مرحله است که در زیر توضیح داده ایم:

 

در مورد چه چیزی می خواهید صحبت کنید؟

 

از قبل برنامه ریزی کنید
از قبل برنامه ریزی کنید

برای صحبت جنسی از قبل برنامه ریزی کنید.

صبحت در مورد رابطه جنسی با نوجوانان دشوار است. اگر برای این بحث مهم آمادگی داشته باشید، احساس اطمینان و راحتی بیشتری خواهید داشت. نکات اصلی خود را یادداشت کنید. مدت زمانی را برای آنچه می خواهید بگویید صرف کنید.

برای گفتن مطالب تمرین کنید. یادداشت های خود را مرور کنید یا با یک دوست درمیان بگذارید. اگر در سنین پایین تر شروع به پرسش در مورد مسائل جنسی کردند، پاسخ ها را با توجه به سن آن ها تنظیم کنید. اگر نوجوان شما علاقه‌ای به صحبت ندارد، صبر کنید تا کمی بزرگتر شوند. گذر از بلوغ عموما نشانه خوبی برای آمادگی یادگیری آن هاست.

برای جواب دادن به سوالات آماده باشید.

قطعا برنامه ریزی برای این بحث مفید است. شما نمی دانید که نوجوانتان چه واکنشی نشان خواهد داد. اما می توانید واکنش های خاصی را پیش بینی کنید. برای جواب دادن به سوالات آماده باشید، زیرا ممکن است چندین سوال داشته باشند.

نوجوان ممکن است سوال بپرسد: “اگر برای داشتن رابطه جنسی به من فشار بیاورند چه اتفاقی می افتد؟” می توانید پاسخ دهید: ” هیچ کس حق ندارد شما را تحت فشار قرار دهد. شما مسئول بدن خود هستید و هیچ کس قادر به اجبار شما نیست.”

 

صحبت جنسی در مورد حقایق و عقاید
صحبت جنسی در مورد حقایق و عقاید

در مورد حقایق و عقاید صبحت کنید.

رابطه جنسی با دین و ارزش های شخصی در ارتباط است. هنگامی که با فرزند خود در مورد رابطه جنسی صحبت می کنید، بهتر است در مورد حقایق و عقاید صحبت کنید و تفاوت بین آن ها را بیان کنید.

ارزش های شخصی خود و خانواده تان را برای فرزند خود روشن کنید. برای مثال اگر اعتقاد به حفظ رابطه جنسی تا ازدواج دارید، این موضوع را برای فرزند خود به روشنی شرح دهید. ممکن است نوجوان ارزش های دیگری داشته باشد، پس می توانید بگویید: ” من ترجیح می دهد برای ازدواج منتظر بمانی، اما اگر ایده ی دیگری داری تمایل دارم، بشنوم.” سعی کنید موعظه نکنید و تنها دیدگاه خود را بیان کنید و برای شنیدن دیدگاه آن ها آماده باشید.

شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید: چگونه در مورد پریود برای پسرها توضیح دهیم؟

 

صحبت جنسی در مورد جنبه های جسمی
صحبت جنسی در مورد جنبه های جسمی

در مورد جنبه های جسمی رابطه جنسی بحث کنید.

حتما در مورد جنبه های بدنی رابطه جنسی، واقعیت ها را بیان کنید. ابتدا به آن ها بگویید، در مورد آنچه می دانند برای شما حرف بزنند. در مورد سیستم تولید مثل زن و مرد صحبت کنید. از نام های مناسب برای قسمت های بدن استفاده کنید و سعی نکنید از بحث در مورد عملکردهای بدن خودداری کنید.

 

عواقب عاطفی رابطه جنسی
عواقب عاطفی رابطه جنسی

درباره عواقب عاطفی رابطه جنسی صحبت کنید.

زمانی که در مورد رابطه جنسی با نوجوان خود صحبت می کنید، فرصت خوبی ست که در مورد جنبه های عاطفی رابطه نیز بحث کنید. توضیح دهید که رابطه جنسی یک تجربه بسیار صمیمی است و باعث ایجاد احساس عمیق نسبت به شریک زندگی می شود.

مطمئن شوید که فرزند شما جنبه های مهم روابط سالم را درک می کند. به آن ها توضیح دهید، بهتر است با فردی وارد رابطه شوند که باعث شود احساس خوبی نسبت به خود داشته و بامهربانی و احترام با آن ها برخورد کند. بگویید که حتی ممکن است گاهی دچار عواقب عاطفی ناخواسته نیز شوند.

این مطلب را هم بخوانید: چطور به ابراز احساسات کودکم کمک کنم؟

 

ارائه اطلاعات دقیق جنسی
ارائه اطلاعات دقیق جنسی

آماده ارائه اطلاعات دقیق باشید.

مطمئن شوید حقایقی که در مورد رابطه جنسی می گویید، دقیق باشند. اگر چیزی را نمی دانید، قبل از شروع بحث در مورد آن تحقیق کنید. برای مثال در مورد راه های پیشگیری از بارداری اطلاعات کافی جمع کنید. اگر جواب سوالی را نمی دانید قاطعانه بگویید: “نمی دانم، اما خوشحال میشم برای یافتن پاسخ، به شما کمک کنم.”

 

چطور با فرزندمان یک ارتباط موثر برقرار کنیم؟

 

صحبت جنسی در زمان درست
صحبت جنسی در زمان درست

زمان مناسب را انتخاب کنید.

هدف این است که در مورد رابطه جنسی با نوجوان خود صحبت کنید. زمانی را انتخاب کنید که برای صبحت مناسب باشد، زیرا قرار است بحث کنید نه سخنرانی. بحث باید زمانی باشد که توان یادگیری بیشتر شود. یک راه خوب برای شروع مکالمه پیدا کنید.

 

روشن فکر باشید
در مورد مسائل جنسی روشن فکر باشید

روشن فکر باشید.

شما و فرزندتان ممکن است درباره رابطه جنسی عقاید متفاوتی داشته باشید. اشکالی ندارد که اعتقادات خود را بیان کنید. به فرزند خود این آزادی را بدهید که در مورد اعتقادات خود نظر بدهد و به آن ها کمک کنید تا انتخاب خودشان را انجام دهند.

زمانی که به صحبت های آن ها گوش دهید، مکالمه خوبی پیش رو دارید. هنگام صحبت با فرزند خود تماس چشمی برقرار کنید تا مطمئن شود به صحبت های او گوش می دهید.

 

صادق باشید.
صادق باشید.

صادق باشید.

بهترین راه برای در امان نگه داشتن فرزندتان، صداقت است. برای مثال صادقانه بگویید که رابطه جنسی خود را برای ازدواج نگه دارد. به نوجوان خود اطمینان هید که هر زمانی بخواهد می تواند به راحتی با شما در مورد رابطه جنسی صحبت کند.

برای مطالعه بیشتر: چطور دخترها بهداشت دوران بلوغ را به خوبی رعایت کنند؟

 

صحبت جنسی با نوجوان
صحبت جنسی با نوجوان

از چه منابعی برای صحبت جنسی کمک بگیریم؟

ممکن است در ابتدای صحبت جنسی فرزند شما برای صحبت مردد باشد. به آن ها اطمینان دهید که تنها برای کمک به آن ها قصد صحبت دارید. اگر فرزندتان به کنجکاوی و سوالات بیشتری پرداخت، می توانید یک کتاب یا یک وب سایت مفید به او معرفی کنید.

قبل از شروع صحبت با دوستان و خانواده خود مشورت کنید. از درخواست کمک و مشاوره نترسید. از یکی از نزدیکان خود که در این زمینه تجربه دارد، بخواهید تا توصیه هایی برای شروع و ادامه بحث به شما داشته باشد. کتاب ها و وب سایت هایی هستند که به شما در یافتن راه درست کمک می کنند.

مرزهای خود را در مورد نوجوانی و فعالیت های جنسی بیان کنید. مهم ترین قسمت صحبت جنسی این است که آن ها به شما اعتماد کنند. بزرگ شدن فرزند یک روند گیج کننده ست. حمایت شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. به فرزند خود یادآور شوید که به او اعتماد دارید، در مورد او قضاوت نمی کنید و همیشه به حرف های او گوش خواهید داد.

معجون تقویت قوای جنسی یک محصول گیاهی برای تقویت نیروی جنسی بوده و هیچگونه عوارض جانبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *