نکات ساده برای پیشگیری از پرخوری

نکات ساده برای پیشگیری از پرخوری

در تلویزیون عطارین، دکتر مارک هایمن قصد دارد تا ما را با راه های ساده ی پیشگیری از پرخوری آشنا کند. پرخوری به حالتی اطلاق می شود که غذا، مازاد بر نیاز انرژی بدن به آن وارد می شود. پرخوری گاهی به دلیل مزه ی خوشمزه ی غذا، گاهی به دلیل استرس زیاد، گاهی به دلیل عادت و گاهی به دلیل تجربه ی احساساتی مثل خوشحالی و یا ناراحتی می باشد. اگر پرخوری کنترل نشود، حتما در آینده دچار افزایش وزن و چاقی خواهید شد. که البته این تنها عارضه ی آن نیست. وجود غذای زیاد در معده باعث بزرگ شدن معده و فشار آوردن به اندام های داخلی بدن می شود. به علاوه، حجم زیاد غذا باعث ترشح بیشتر اسید معده می شود که این اسید می تواند به راحتی به ازوفاژ یا مری برگردد و اصطلاحا ایجاد سوزش سر دل کند. همچنین قلب برای متابولیسم حجم اضافی غذا، تحت فشار قرار می گیرد. البته این نکته را نباید هرگز از یاد برد که اضافه وزن و چاقی می تواند زمینه را برای بروز بیماری های مزمنی چون فشار خون و دیابت فراهم کند.

برای پیشگیری از پرخوری اولین و اساسی ترین راه حل، تغییر سبک زندگی است. شما با تغییر سبک زندگی می توانید نه حالا، بلکه برای همیشه از پرخوری جلوگیری کنید. سعی کنید این نکات را نه تنها برای خود، بلکه برای خانواده و فرزندانتان پیاده کنید. شما در این ویدیو نکات ساده برای پیشگیری از پرخوری را یاد خواهید گرفت. اگر شما هم راه حل دیگری دارید می توانید در قسمت کامنت ها نطر خود را بنویسید و  این ویدیو را با دوستانتان به اشتراک بذارید.

 

 

 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چگونه با تغذیه مناسب از استرس جلوگیری کنیم و یا مقاله ی چطور به طور طبیعی به هضم غذا کمک کنیم را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *