نسخه طب سنتی برای درمان سوء هاضمه

نسخه طب سنتی برای درمان سوء هاضمه

سوءهاضمه یکی از ناراحتی‌ها و بیماری‌هایی است که از نظر پزشکی هیچ علت ارگانیک مشخصی برای آن پیدا نشده است اما مبتلایان به آن احساس ناراحتی شدید هنگام یا بعد از غذاخوردن پیدا می‌کنند. از نظر پزشکی سوء هاضمه به احساس ناراحتی مبهم در شکم یا قفسه سینه گفته می‌شود که طی آن معده ، مری و روده کوچک فرد مبتلا درگیر می‌شود. سوء هاضمه یک درد گوارشی بدون زخم است و با علائمی چون احساس درد هنگام خوردن یا سوزش شکم ، نفخ، احساس گاز زیاد در شکم، تهوع، استفراغ خونی و ترش کردن همراه است. در ادامه سه نسخه طب سنتی برای درمان سوء هاضمه به کمک گیاهان دارویی را به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

 

چگونه عفونت هلیکوباکتر پیلوری را به طور طبیعی درمان کنیم؟

 

نسخه طب سنتی برای درمان سوء هاضمه

 

نسخه طب سنتی برای درمان سوء هاضمه

  • نسخه اول: مخلصه 15 گرم، پونه کوهی 10 گرم، نعناع 10 گرم، رازیانه 15 گرم، زنیان 15 گرم، برگ آویشن شیرازی 10 گرم، بابونه شیرازی 15 گرم، تخم شوید 5 گرم، گل زوفا 10 گرم، گل گاوزبان 10 گرم همه را با هم نیم کوب کنید 2 قاشق غذا خوری از دارو را با 3 لیوان آب دو دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سس صبح و ظهر و شب دو استکان بیست دقیقه قبل از غذا و یا یک ساعت بعد از غذا میل کنید.
  • نسخه دوم: رازیانه 20 گرم، زیره سبز 20 گرم، گشنیز خشک 15 گرم، سنبل خطایی 20 گرم، انیسون 20 گرم، همه را با هم نیم کوب کنید و سپس دو قاشق غذاخوری از دارو را با سه لیوان آب دو دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس صبح و ظهر و شب دو فنجان یک ساعت بعد از غذا و یا بیست دقیقه قبل از غذا میل کنید.
  • نسخه سوم: مرزه 25 گرم، نعناع خشک 25 گرم، برگ ریحان خشک 20 گرم، انیسون 30 گرم همه را با هم نیم کوب کنید 2 قاشق غذاخوری از دارو را با دو لیوان آب 2 دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس صبح و ظهر و شب 2 استکان بیست دقیقه قبل از غذا میل کنید.

 

مطالعه بیشتر: چطور به طور طبیعی به هضم غذا کمک کنیم؟ و یا چگونه سریع تر و بهتر غذا را هضم کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *