نسخه طب سنتی برای درمان سردرد

نسخه طب سنتی برای درمان سردرد

امروز در این بخش از مطالب روزانه فروشگاه عطارین می خواهیم چند نسخه طب سنتی برای درمان سردرد را برای شما معرفی کنیم که می توانید به راحتی با استفاده از آن مشکل خود را رفع نمایید. در ضمن توجه داشته باشید عوامل بسیاری می توانند منشا سردرد شوند. نوشیدن زیاد قهوه، مصرف الکل، خستگی های روزانه، آلرژی به یک ماده غذایی یا آلرژی های فصلی و حتی قند خون بالا سردرد ایجاد می کند. گاهی کمبود آب در بدن، کم خوابی و یا کمبود یک ماده غذایی می تواند علت سردرد باشد.

نسخه طب سنتی برای درمان سردرد
نسخه طب سنتی برای درمان سردرد

چند نسخه طب سنتی برای درمان سر درد

  • 20 گرم گل راعی و 15 گرم گل ساعتی را در دو لیوان آب جون دم کرده و روزی سه نوبیت بنوشید.
  • 20 گرم اسطوخدوس به همراه 20 گرم سنبل الطیب را در 3 لیوان آب جون دم کرده و در طول روز میل نمایید.
  • یشتر سردردها ناشی از کم آبی در بدن است. نوشیدن قهوه، نوشیدنی های بسیار شیرین و مصرف الکل سبب می شوند که بدن میزان زیادی آب از دست دهد و این منجر به سر درد می گردد. اطمینان حاصل کنید که هر روز به اندازه کافی آب می نوشید تا بدنتان را هیدراته کنید. همچنین می توانید از سبزیجات مغذی جهت هیدراسیون بدن و درمان سردرد استفاده کنید. از جمله سبزیجات مغذی می توان به کرفس، خیار و هندوانه اشاره کرد.
  • یکی دیگر از روش های درمان استفاده از روغن نعناع است. سردرد مانند میگرن به خاطر گردش خون بد رخ می دهد. بنابراین این روغن گیاهی می تواند به شما کمک کند تا جریان خون را تقویت کنید.
  • استفاده از روغن اسطوخدوس، همانطور که احتمالا می دانید عطر روغن اسطوخودوس عالی است و به درمان سردرد کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *