معرفی گیاهان دارویی مفید برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی

معرفی گیاهان دارویی مفید برای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی

آیا فصل زمستان بدون سرماخوردگی و علایم آن به راحتی عبور می کند؟ برای اینکه بدن قوی در برابر بیماری های شایع در فصل زمستان داشته باشیم، و خود را در برابر سرماخوردگی،سرفه های شدی، گلو درد و آبریزش بینی و مواردی مشابه اینها حفظ کنیم با ما همراه باشید و با گیاهان دارویی مفیدی که در این مسیر به شما بسیار کمک می کنند آشنا شوید تا علاوه بر نوشیدن دمنوش های خوشمزه در طول روز بدنی بسیار مقاوم در برابر بیماری های زمستانه داشته باشید. و راه کارهای درمان و جلوگیری از سرماخوردگی را بیاموزید.

دمنوش میوه گل نسترن

میوه گل نسترن: شما می توانید از میوه گل نسترین به صورت دمکرده روزانه دو تا سه فنجان بنوشید یک دمنوش بسیار خوشمزه که منبع بسیار خوبی از ویتامین ث می باشد. همچنین مصرف این گیاه به صورت دمنوش درد عمومی بدن را کاهش می دهد و یک نوشیدنی ادرار آور می باشد که این مهم می تواند در دفع سموم و بیماری از بدن بسیار مفید باشد. همچنین همچنین این دمنوش گیاهی حالت سستی را رفع می کند و التهاب دستگاه گوارش و کلیه ها را درمان می کند و یک تصویه کننده خوب برای خون می باشد پس در فصل های سرد و زمانی که دچار سرماخوردگی و آنفولانزا شده اید این دمنوش گیاهی را فراموش نکنید. این نوشیدنی را می توانید با کمی عسل شیرین کنید مصرف آن عملکرد کلیه را بهبود می بخشد و این امر باعث سم زداریی بهتر بدن می شود.

پرتقال و لیمو مفید برای سرماخوردگی

مرکبات: زمستان فصلی می باشد که تقریبا بیشتر محصولات خانواده مرکبات رسیده شده و در دسترس می باشد مصرف آب تازه لیمو شیرین و یا پرتقال و نارنج می تواند بسیار مفید برای مقاوم سازی بدن در برابر بیماری ها و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا باشد این میوه ها دلیل دارا بودن مقدار زیاد از ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها می توانند اثرات مفید و محافظتی در برابر سرماخوردگی ایجاد کنند.

زنجبیل: مصرف چای زنجبیل در فصل های سرد سال بخصوص در زمان بیماری می تواند برای کاهش تهوع و ناراحتی های معده بسیار مفید باشد.

سیر: مصرف را در این فصل تا می توانید افزایش دهید چرا که سیر یک آنتی بیوتیک قوی می باشد و برای رفع سرفه و آنفولانزا می باشد.

لوبیای پخته شده به همراه فلفل قرمز

لوبیای پخته به همراه فلفل قرمز: مصرف این خوراکی در فصل زمستان در وعده شام یک غذای بسیار مناسب برای مقاوم سازی بدن در برابر سرماخوردگی می باشد. کپسایکین موجود در چیلی ( فلفل قرمز) ماده ای است که این غذا را به عنوان یک ماده غذایی قوی در برابر سرماخوردگی، برونشیت و سینوزیت تبدیل می کند.

ترب کوهی: اگر دچار خلط و برونشیت هستید برای رفع این موضوف می توانید از ترب کوهی در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

چای رزماری: مصرف چای رزماری در طول روز می تواند یک نوشیدنی بسیار مفید جهت سم زدایی بدن باشد و بدن را از حالت استرس و خستگی خارج می کند.

دمنوش 11 گیاه ضد سرماخوردگی عطارین

نسخه شفابخش بسیار قوی برای سرماخوردگی و آنفولانزا: در نهایت مصرف ترکیبی از گل ختمی، آویشن شیرازی، مریم گلی، پونه کوهی، پنیرک، پرسیاوشان، گل زوفا، پوست بید، پودر ریشه شیرین بیان و کمی بابونه و گل گاوزبان به نسب مساوی می توانید یک دمنوش ترکیبی بسیار معجزه گر را برای درمان سخت ترین و شدیدترین سرماخوردگی ها و آنفولانزا برای شما باشد این ترکیب گیاهی را از فروشگاه عطارین بخش دمنوش های ترکیبی می توانید خریداری کنید و همواره از آن استفاده کنید. جهت خرید دمنوش سرماخوردگی عطارین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *