فواید بی نظیر آب زنجبیل (طرز گرفتن آب زنجبیل)

فواید بی نظیر آب زنجبیل (طرز گرفتن آب زنجبیل)

ما در مطالب گذشته بسیاری از نوشیدنی های مفید با زنجبیل را آموزش دادیم. همه این نوشیدنی ها سرشار از خواص هستند و مزایای بسیاری برای سلامتی دارند. در این پست قصد داریم یاد بگیریم چطور به راحتی و با استفاده از آبمیوه گیری آب زنجبیل را بگیرید. آب زنجبیل بسیار قوی است و در هوای گرم تابستان، طراوت و طعم فوق العاده ای به نوشیدنی های شما می دهد. اگر برای درست کردن شربت زنجبیل از زنجبیل تازه استفاده می کنید، خمیر باقی مانده را نگه داشته و از آن در غذاهای خود استفاده کنید.

دستور شربت زنجبیل
دستور شربت زنجبیل

مزایای آب زنجبیل

فواید زنجبیل بسیار زیاد است. به حدی که قبلا بارها و بارها در مورد آن ها صحبت کرده ایم. از مقدار زیاد آنتی اکسیدان گرفته تا کمک به معده، دستگاه گوارش، کاهش حالت تهوع، کمک به تنظیم سطح قند خون و خاصیت ضد التهابی. زنجبیل داری خواص بی نظیری است که باعث می شود در رژیم غذایی خود از آن به وفور استفاده کنیم.

در مورد خواص زنجبیل در مقاله  آیا می دانید زنجبیل چه تاثیری برای سلامتی دارد؟  بخوانید.

به طور خاص، آب زنجبیل یک روش عالی برای دریافت خواص بی نظیر این ماده فوق العاد است. از آب زنجبیل می توانید در بسیاری از نوشیدنی ها و اسموتی های خود نیز استفاده کنید.

مواد مورد نیاز:

چیزی که نیاز دارید فقط زنجبیل تازه یا در صورتی که به زنجبیل تازه دسترسی ندارید، استفاده از پودر زنجبیل است.

نوشیدنی زنجبیل
نوشیدنی زنجبیل

روش گرفتن آب زنجبیل

ما پیشنهاد می کنیم همیشه از زنجبیل ارگانیک استفاده کنید. با این حال اگر به زنجبیل تازه و ارگانیک دسترسی ندارید، می توانید از پودر زنجبیل در نوشیدنی های خود استفاده کنید. برای گرفتن آب زنجبیل ، ابتدا زنجبیل ها را به قطعات کوچک تر خرد کرده تا به اندازه ای شوند که داخل آبمیوه گیری قرار بگیرند.

تنها کار شما همین است. بقیه کارها را آبمیوه گیری انجام می دهد. این آب زنجبیل قابل استفاده در شربت زنجبیل و سایر نوشیدنی های دیگر است.

در صورتی که به آبمیوه گیری دسترسی ندارید، می توانید از مخلوط کن نیز استفاده کنید. اما استفاده از آن سخت تر و تفاله زنجبیل گرفته نمی شود. در این روش، ابتدا زنجبیل ها را به قطعات کوچک تقسیم کرده و درون مخلوط کن بریزید. همراه آن 1 فنجان آب تصفیه شده نیز اضافه کنید، سپس مخلوط کن را روشن کرده تا زمانی که یک مخلوط یکدست داشته باشید. در نهایت ماده به دست آمده را از یک صافی ریز عبور دهید تا لِرد اضافه آن گرفته شود.

در ادامه در مورد نحوه استفاده از باقیمانده تفاله زنجبیل توضیح خواهیم داد.

تفاله ها
تفاله های زنجبیل

با تُفاله باقی مانده زنجبیل تازه چه کار کنیم؟

نیازی نیست که باقی مانده زنجبیل را دور بریزید. می توانید خمیرها یا تفاله های باقی مانده را درون مکعب های یخی ریخته و داخل فریزر بگذارید. این معکب ها برای درست کردن یک چای زنجبیل با آب گرم فوق العاده هستند و برای بهبود گلودرد نیز کمک می کند. روش دیگر این است که تفاله ها را خشک کرده و آن ها را به پودر زنجبیل تبدیل کنید و هر زمان که نیاز داشتید، از آن ها در غذاهای خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که:

  • به نوشیدنی زنجبیل خود کمی عسل اضافه کنید تا طعم آن را بهتر کنید.
  • اگر آب زنجبیل را به تنهایی می نوشید، توصیه می شود روزانه بیش از 30 میلی لیتر مصرف نکنید.
  • در هنگام استفاده از زنجبیل مراقب باشید که دست های خود را به چشم ها نمالید.
  • برای طعم دادن به نوشیدنی خود می توانید از مقداری آب نارگیل نیز استفاده کنید.

زنجبیل یخی
زنجبیل یخی

نحوه نگهداری از نوشیدنی زنجبیل

آب زنجبیل تازه را در بطری های شیشه ای بزرگ ریخته و به مدت 2 تا 3 روز داخل یخچال نگهداری کنید. روش دیگر نگهداری آن داخل فریزر است. می توانید آب زنجبیل را داخل مکعب های یخی ریخته و حدود 6 ماه در فریزر نگه دارید.

از آب زنجبیل در انواع شربت زنجبیل ، اسموتی زنجبیل و نوشدنی های دیگر استفاده کرده و از طعم آن لذت ببرید.

پیشنهاد می کنیم، این نوشیدنی ها را با زنجبیل درست کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *