علت درد شدید قاعدگی چیست؟ – قسمت دوم

علت درد شدید قاعدگی چیست؟ – قسمت دوم

ددر قسمت دوم از مجموعه ” علت درد شدید قاعدگی چیست؟ ” به بررسی راهکار های طب سنتی می پردازیم و به شما توضیح می دهیم که در طبیعت چه دستوری برای درمان دیسمنوره اولیه مناسب و کاربردی می باشد. در کنار آن، با هم دو مطالعه ی علمی را با هم بررسی می کنیم.

برای درک بهتر تمامی مطالب توصیه می کنیم که قسمت اول را به دقت گوش دهید

 

 

درد قاعدگی یا همان « دیسمنوره » با شیوع سه تا نود درصدی یکی از شایع ترین شکایات زنان می باشد که گاهی تا دهه ی پنجم زندگی خانم ها پابرجاست. ده تا پانزده درصد دیسمنوره ها فعالیت روزانه را مختل می کنند و با دارو تسکین نمی یابند اماخیلی از افراد به جای استفاده از داروهای شیمیایی ترجیح می دهند از گیاه درمانی، ماساژ درمانی، طب سوزنی و بسیار دیگر اشاره کرد که اکثرا برخاسته از فرهنگ بومی و تاریخی ملل می باشد. در دهه ی اخیر افزایش قابل ملاحظه ای در مصرف داروهای گیاهی و طب مکمل در اروپا، ایالات متحده و استرالیا مشاهده شده است به طوری که حدود 80-65 درصد مردم دنیا از فراورده های گیاهی استفاده می کنند. در ایران نیز مطالعات مختلف نشان دهنده میزان بالای مصرف گیاهان دارویی می باشد. از درمان گیاهی نه تنها برای این مورد بلکه اختلالاتی چون یائسگی، پوکی استخوان، اختلالات قاعدگی و غیره استفاده می شود.

تذکر: اگرچه تمامی مطالب این قسمت توسط تیم عطارین از سایت های معتبر و مقالات علمی جمع آوری شده است، بیماران باید برای تشخیص و درمان قطعی به پزشک مراجعه کنند.

قسمت اول ” علت درد شدید قاعدگی چیست؟ ” را از اینجا بشنوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *