علت درد شدید قاعدگی چیست؟ – قسمت اول

علت درد شدید قاعدگی چیست؟ – قسمت اول

علت درد شدید قاعدگی چیست؟ در این قسمت از رادیو عطارین پاسخ این سوال را بررسی می کنیم.

از آن جا که بحت درد شدید پریود در خانم ها بحث گسترده ای است و می تواند علل مختلفی داشته باشد، در قسمت اول از این مجموعه، با نام « علت درد شدید قاعدگی چیست؟ » تنها به بررسی علت آن پرداختیم.

برای دانستن راهکار های طب سنتی و گیاه درمانی برای بهبود درد قاعدگی منتظر قسمت دوم از این مجموعه باشید.

 

 

درد قاعدگی یا همان « دیسمنوره » با شیوع سه تا نود درصدی یکی از شایع ترین شکایات زنان می باشد که گاهی تا دهه ی پنجم زندگی خانم ها پابرجاست. ده تا پانزده درصد دیسمنوره ها فعالیت روزانه را مختل می کنند و با دارو تسکین نمی یابند اماخیلی از افراد به جای استفاده از داروهای شیمیایی ترجیح می دهند از گیاه درمانی، ماساژ درمانی، طب سوزنی و بسیار دیگر اشاره کرد که اکثرا برخاسته از فرهنگ بومی و تاریخی ملل می باشد. در دهه ی اخیر افزایش قابل ملاحظه ای در مصرف داروهای گیاهی و طب مکمل در اروپا، ایالات متحده و استرالیا مشاهده شده است به طوری که حدود 80-65 درصد مردم دنیا از فراورده های گیاهی استفاده می کنند. در ایران نیز مطالعات مختلف نشان دهنده میزان بالای مصرف گیاهان دارویی می باشد. از درمان گیاهی نه تنها برای این مورد بلکه اختلالاتی چون یائسگی، پوکی استخوان، اختلالات قاعدگی و غیره استفاده می شود.

تذکر: اگرچه تمامی مطالب این قسمت توسط تیم عطارین از سایت های معتبر و مقالات علمی جمع آوری شده است، بیماران باید برای تشخیص و درمان قطعی به پزشک مراجعه کنند.

 

چطور از لخته شدن خون قاعدگی سریع جلوگیری کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *