طرز تهیه چای علف لیمو در منزل

طرز تهیه چای علف لیمو در منزل

روش تهیه چای علف لیمو

خب امروز تصمیم داریم در فروشگاه عطارین طرز تهیه دمنوش یا بهتر هست بگیم چای علف لیمو را آموزش دهیم. یک نوشیدنی با طبع خنک که یک طعم بسیار وسوسه انگیزی دارد. مواد لازم برای تهیه این دمنوش گیاهی یک لیتر آب، 50 گرم شکر که کاملا اختیاری هست و می توانید از عسل هم استفاده کنید برای شیرین کردن، 150 گرم گیاه علف لیمو و کمی زنجبیل نیاز می باشد.

طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • ابتدا گیاه علف لیمو را به تکه های کوچکی تبدیل می کنی. هم از بخش سفید و انتهایی آن و هم از بخش سبز و فوقانی آن می توانیم استفاده کنیم. البته قبل از خرد کردن باید کاملا آن را شسشتو و تمیز کرده باشید.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • یک لیتر آب را در ظرف مخصوص مقاوم در برابر حرارت می ریزیم و اجاق را روشن می کنیم و اجازه می دهیم آب داغ شود و به جوش بیاید.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • برای تهیه چای علف لیمو کافیست هنگامی که آب به جوش آمد وقت آن است که گیاه علف لیمو را که از قبل شسته بودیم و خرد کرده شده بود را به آب اضافه کنیم. دقت داشته باشید که علف لیمو کاملا در آب قرار گرفته باشد و به مدت 5 دقیقه اجازه دهید که در آب جوش قرار بگیرد. البته می توانید این کار ار در قوری انجام دهیم برای این کار زمانی که آب جوش آمده آب جوش و علف لیمو را در قوری می ریزیم و با یک حوله و یا دم کنی مخصوص سطج آن را می پوشانیم و اجازه می دهیم 10 دقیقه دم بکشد.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • خوب در این مرحله چای تقریبا آماده نوشیدن شده است می توانید دمنوش را از یک صافی رد کرده و در یک لیوان مخصوص بریزید. همچنین در انتها با یک قاشق سطح روی علف لیمو را فشار دهید تا کاملا عصاره این گیاه وارد آب داغ داخل فنجان شود.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • اگر نوشیدن این دمنوش را به صورت داغ ترجیح می دهید می توانید بلافاصله آن را بنوشید. نوشیدن یک فنجان از این چای گیاهی در صبح و در وعده صبحانه یک آرامبخش بسیار مفید خواهد بود که می تواند روز بسیار خوبی را برای شما رقم بزند. همچنین می توانید با کمی شکر و یا عسل این نوشیدنی را شیرین کنید و سپس بنوشید.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • همچنین می توانید اجازه دهید این دمنوش کاملا خنک شود و سپس کمی یخ در آن ریخته و سپس آن را بنوشید . این مدل مصرفی بیشتر برای فصل و روزهای گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد که نوشیدن آن طراوت و شادابی خاصی به شما می دهد.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • همچنین می توانید کمی زنجبیل را زمانی که در حال تهیه این دمنوش می باشید با آن در ظرف آب جوش و یا قوری قرار دهید و اجازه دهید طعم این دو با هم ترکیب شوند و به مرور در کنار یکدیگر دم بکشند و سپس می توانید آن را بنوشید. این ترکیب یک نوشیدنی آرامبخش و ضد سرماخوردگی را برای شما تشکیل می دهد که بسیار تسکین دهنده می باشد.
طرز تهیه چای علف لیمو در منزل
  • و یا می توانید در فنجان خود به این نوشیدنی گیاهی کمی لیمو ترش اضافه کنید به این صورت که لیمو ترش را از وسط دو نیم کرده و با فشار وارد کردن به آن آب آن را در فنجان خود با دمنوش علف لیمو میکس کنید و سپس بنوشید. این ترکیب یک عطر و طعم بسیار دلپذیری به نوشیدنی شما می دهد. همچنین شما می توانید این دمنوش را با گیاهان دیگری هم میکس کنید و سپس بنوشید. گیاهانی مانند دارچین، هل سبز و یا هر چیزی که با سلیقه شما جور باشه. امیدواریم از این آموزش در فروشگاه عطارین نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *