طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

بعد از سپری کردن یک روز کاری سخت نوشیدن یک نوشیدنی پر از خاصیت و خوشمزه انصافا می چسبه و یا زمانی که مهمان دارید برای سوپراز کردن مهمان های خود می توانید با تهیه نوشیدنی های وسوسه انگیز خاصی که هیچ جای دیگری شاید وجود نداشته باشن ازشون خیلی شیک پذیرایی کنید. امروز در سری آموزش های فروشگاه عطارین به شما طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی را آموزش می دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی بی نظیر عبارتند از

  • دو عدد لیمو ترش
  • ده عدد توت فرنگی
  • برگ نعناع تازه مقداری
  • شکر به میزان لازم
طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

خوب در این مرحله دو عدد لیمو داریم که هر کدام را به چهار قسمت تقسیم می کنیم و همینطور توت فرنگی ها را هم از وسط دو نیم می کنیم و همه را داخل یک پارچ آب می ریزیم و در آخر برگ های نعنا را از ساقه هایش جدا می کنیم و در دراخل پارچ آب می ریزیمکمی هم شکر البته مقدارش به خودتون بستگی داره به محتوای داخل ظرف اضافه می کنیم و پارچ آب را از آب پر می کنیم.

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

بعد از اینکه محتوای ظرف را از آب پر کردیم کمی آن را با یک قاشق چوبی هم می زنیم تا خوب با هم مخلوط شوند. پارچ آب را در یخچال قرار می دهیم و بعد از یک روز می توانید آن را میل کنید البته اگر تمایل دارید زودتر آماده شوده می توانید آب لیمو را از لیمو جدا کرده و در ظرف بریزید. بهتر است زمانی که ظرف را از آب پر می کنید قبلش کمی یخ در پارچ بریزید و سپس آب را در ظرف پر کنید. ما اعتقاد داریم هر چه از شیرین کننده های این چنینی ( شکر ) کمتر استفاده کنید برای سلامتی شما بسیار مفید می باشد و نوشیدن یک نوشیدنی سالم را به طعم آن ترجیح ندهید.

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد، برای سلامت پوست و مو مفید است ، برای افزایش انرژی و کاهش وزن مفید می باشد.، آسیب ناشی از کلسترول بد خون (LDL) را کاهش داد، جلوگیری از سکته مغزی، مفید برای فشارخون، کمک به درمان یبوست، کمک به سیستم گوارشی در هضم بهتر، جلوگیری از افسردکی، بهبود حافظه کوتاه مدت، رفع تشنگی، بسیار مفید در سم زدایی بدن، غلظت خون را طبیعی میکند، مفید برای درد قلب و خفقان، تقویت کننده اعصاب می باشد.

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *