طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

لیموناد عسل زنجبیل یک نوشیدنی بسیار خوشمزه و وسوسه انگیز است که علاوه بر این بسیار برای سلامتی و مبارزه با سرماخوردگی مفید می باشد. باید اعتراف کنم برای اولین بار زمانی که این نوشیدنی را داشتم در منزل تهیه می کردم باور نداشتم که در درمان سرماخوردگی من تا این حد مفید باشد. البته قصد این را ندارم که شما را متقاعد به تهیه و مصرف این نوشیدنی کنم اما تجربه خودم برای درمان بسیار موثر بود بخصوص درد عمومی بدن و گلو درد که کمتر از 10 ساعت تاثر آن را می بینید. در ادامه طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل را توضیم می دهم.

طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

لیموناد عسل زنجبیل چیست؟ یک نوشیدنی بسیار سبک و خوشمزه می باشد که از زنجبیل تازه و لیمو شیرین و عسل آویشن تهیه می شود (در صورتی که زنجبیل تازه موجود نداشتید می توانید زنجبیل خشک شده را دم کنید و آب صاف کرده ی آن را استفاده کنید). مصرف مایعات زمانی که بیمار هستید بسیار برای درمان مفید می باشد خیلی خوب هست مایعات مصرفی شما از این قبیل نوشیدنی ها باشد. نوشیدنی کاملا طبیعی بدون هیچ افزودنی دیگری که با هیچ یک از نوشیدنی های آماده در بازار قابل قیاس نیست.

طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

مواد لازم برای تهیه این نوشیدنی

  • زنجبیل تازه 100 گرم
  • یک سوم فنجان عسل آویشن
  • یک فنجان آب جوش
  • آب لیمو شیرین تازه یک فنجان

زنجبیل : به عنوان یک ضد ویروس و ضد باکتری در بدن عمل می کند و برای مبارزه با عفونت بسیار مفید می باشد و باعث افزایش ایمنی بدن می شود. زنجبیل قرن هاست که برای درمان سرماخوردگی به کار می رود.

لیمو : خوب آب لیمو باعث می شود خلط گلو راحت تر کنده شود و همچنین ویتامین ث موجود در آن یک ماده مغذی عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما است.

عسل آویشن : باید بدونید که مصرف عسل باعث کاهش سرفه می شود التهاب گلو را کاهش می دهد. عسل مانند زنجبیل نیز یک ضد باکتری طبیعی و ضد ویروسی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

این نوشیدنی را هم می توانید به صورت خنک و هم به صورت گرم مصرف کنید. انتخاب شخصی مصرف خنک این نوشیدنی بود که خیلی لذت بخش هست. البته خیلی از افراد زمان سرماخوردگی تمایل به مصرف نوشیدنی گرم دارند که در این صورت می توانند روی حرارت ملایم این نوشیدنی را گرم کنند. مصرف در دوران مرضی روزانه نیم لیتر می باشد. نکته مهم این است که سعی کنید اصلا شکر در آن نریزید چون شکر ایمنی بدن را در مقابل بیماری کاهش می دهد.

طرز تهیه لیموناد عسل زنجبیل ضد سرماخوردگی

طرز تهیه: یک ظرف مقاوم در برابر حرارت را انتخاب کنید و تکه های زنجبیل به همراه آب جوش و عسل را در آن بریزید و خوب مخلوط کنید تا عسل کاملا در آن حل شود سپس 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و یک کاسه یخ را با آب لیمو مخلوط کنید و حسابی هم بزنید و بعد به محتوای قبلی آنها را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. این مواد را در یک ظرف یک لیتری انتقال دهید و مابقی ظرف که خالی می باشد را از آب آشامیدنی پر کنید. لیموناد شما 24 ساعت بعد قابل مصرف می باشد. از نوشیدن آن لذت ببرید و همواره حال خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *