طرز تهیه سرکه سیب در خانه

طرز تهیه سرکه سیب در خانه

همان طور که می دانید سرکه سیب داری فواید سلامتی بسیاری است و معمولا برای کاهش، کاهش قند و کلسترول خون، سم زدایی طبیعی بدن استفاده می شود. این سرکه همچنین حاوی اثرات آنتی اکسیدان و ضد میکروبی می باشد. سرکه سیب خانگی تنها با سه ماده درست شده و بسیار مقرون به صرفه است.

تهیه سرکه سیب خانگی نیاز به تخمیر و برای درست شدن آن نیاز به زمان و صبر است. اما باز هم ارزش درست کردن در خانه را دارد. برای درست کردن این سرکه می توانید از تمام سیب با ضایعاتش (هسته و پوست آن) استفاده کنید. سرکه سیب خانگی هم خوشمزه و سرشار از باکتری های سالم است.

برای تهیه سرکه سیب به چه موادی نیاز داریم؟

سیب: برای درست کردن سرکه سیب خانگی از انواع سیب می توانید استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم که از سیب های ارگانیک و تازه استفاده کنید، مخصوصا اگر قصد استفاده از پوست و هسته آن را دارید.

شکر: از شکر برای فرایند تخمیر استفاده می شود و نباید میزان آن را کم بریزید. می توانید به جای شکر از عسل نیز استفاده کنید اما روند درست شدن آن کند می شود.

آب تصفیه شده: استفاده از آب کلر دار باعث می شود میکروب هایی که به فرایند تخمیر کمک می کند، از بین بروند.

 

مواد مورد نیاز
مواد مورد نیاز

میزان مواد مورد نیاز:

  • به ازای هر 1 یا 2 عدد سیب 1 قاشق شکر (می توانید از قند قهوه ای، عسل یا نیشکر نیز استفاده کنید.)
  • آب تصفیه شده یا حداقل بدون کلر

پیشنهاد برای مطالعه: چطور به راحتی یک تنتور زردچوبه درست کنیم؟

مراحل درست کردن سرکه سیب خانگی

 

مراحل درست کردن سرکه سیب خانگی
مراحل درست کردن سرکه سیب خانگی

مرحله 1: ابتدا ابزارها را استریل کنید.

استریل کردن ابزارها بسیار مهم است. برای این کار ابتدا آن ها را به خوبی با آب و مایع ظرفشویی بشویید، سپس درون فر با دمای 160 درجه سانتی گراد قرار داده به خوبی داغ و استریل شوند.

مرحله 2: سیب ها را آماده کنید.

می توانید این سرکه خانگی را با سیب های بدون پوست و هسته یا با سیب کامل درست کنید. سیب ها را ریز خرد کنید. (1 سیب را به 8 قسمت تقسیم کنید.). سپس سیب ها را درون یک ظرف شیشه ای در دار بریزید.

اگر از ضایعات سیب استفاده می کنید، می توانید آن ها را درون یک کیسه ریخته و درون فریزر نگهداری کنید تا زمانی که به مقدار مورد نظرتان برسد.

مرحله 3: مربای شکر را آماده کنید.

شکر را در کمی آب تصفیه شده حل کنید. سپس آن را به میزانی روی سیب ها ریخته تا کاملا سیب ها را بپوشاند. درب ظرف را بسته و آن را تکان دهید تا آب و شکر به خوبی به همه جای سیب ها نفوذ کند. اگر سیب ها روی آب شناور هستند، می توانید ظرف آن را با یک ظرف کوچکتر عوض کنید.

 

سرکه سیب
سرکه سیب

مرحله 4: برای تخمیر اولیه آماده شوید.

ظرف شیشه ای حاوی سیب را با یک پارچه تمیز بپوشانید و دور آن را با باندهای لاستیکی محکم کنید. سپس ظرف را یک جای خنک و تاریک قرار داده و بگذارید 3 الی 4 هفته در دمای اتاق تخمیر شود. مخلوط را هر دو روز یک بار هم بزنید، به طوری که سیب هایی که بالای ظرف هستند با سیب های پایینی جابه جا شوند.

بعد از گذشت 3 هفته، اطراف سیب ها حباب هایی ایجاد می شود و بوی کم الکل را حس می کنید. در هفته ی چهارم، حباب ها کمتر شده و اولین تخمیر کامل می شود.

مرحله 5: تخمیر ثانویه

بعد از گذشت 3 الی 4 هفته، قطعات سیب را خارج کرده و سپس اجازه دهید مخلوط برای 3 تا 4 هفته دیگر تخمیر شود. مانند قبل هر چند روز یک بار، ظرف را تکان دهید. هرچه سرکه بیشتر بماند، در بالای ظرف آن مقداری پوسته سفید ظاهر می شود. در نهایت و با صبر شما این سرکه آماده مصرف می شود. توجه داشته باشید که هرچه بیشتر بماند، ترش تر و بهتر است.

پیشنهاد می کنیم پس از آماده شدن سرکه، آن را از یک صافی رد کرده و درون ظرف های شیشه ای دیگر بریزید. توجه داشته باشید، چون این سرکه سیب خام است، با افزایش ماندگاری، تیره تر خواهد شد.

می توانید از این سرکه سیب خانگی در آماده سازی سرکه های آینده نیز استفاده کنید.

سرکه سیب را در یک جای خنک و تاریک نگه دارید.

نحوه استفاده از سرکه سیب خانگی

از این سرکه می توانید با توجه به میل خود در انواع سالاد، غذاها، آش و … استفاده نمایید. همچنین برای بسیاری از اهداف زیبایی نیز کاربرد دارد که می توانید در مورد آن ها بیشتر مطالعه کنید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: به راحتی در خانه خیارشور درست کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *