طرز تهیه روغن نارگیل در منزل | سه روش مختلف

طرز تهیه روغن نارگیل در منزل | سه روش مختلف

طرز تهیه روغن نارگیل در منزل: روغن نارگیل مزایای زیادی برای سلامتی دارد و می توان از آن برای پخت و پز و همچنین جهت مراقبت از پوست و مو استفاده کرد. شما می توانید روغن نارگیل خود را در خانه با استفاده از یک نارگیل و چند ابزار ساده به راحتی تهیه کنید. امروز در این آموزش با ما همراه باشید تا به راحتی روغن نارگیل اصل و خالص خود را با راحتی در منزل تهیه نمایید. البته این امکان برای شما وجود دارد در هر فصل از سال با مراجعه به فروشگاه اینترنتی عطارین این محصول را به راحتی و با کیفیتی بسیار بالا تهیه نمایید برای این منظور اینجا کلیک کنید.

 

روش اول جهت تهیه روغن نارگیل

 

مرحله اول
 • ابتدا یک نارگیل بالغ طوری که خوب رسیده باشد را انتخاب کنید و به کمک یک چاقو یا ساطور تیز به دو قسمت تقسیم کنید.

 

مرحله دوم
 • در این مرحله گوشت نارگیل را از پوست آن جدا کنید. به کمک یک قاشق گرد می توانید گوشت نارگیل را از پوست سخت آن جدا کنید. حتی می توانید از یک چاقوی تیز و محکم استفاده کنید ولی دقت داشته باشید به دست خود را آسیب نرسانید.

 

مرحله سوم
 • بعد از جدا کردن گوشت نارگیل از پوست آن باید لایه نازک پوست که اطراف نارگیل هست را به کمک یک چاقوی تیز جدا کنید و سپس به تکه های کوچک برش دهید

 

مرحله چهارم
 • تکه های برش خورده نارگیل را به داخل یک میکسر بریزید و با سرعت متوسط آن را روشن کنید تا به خوبی نارگیل های برش خورده نرم و له شوند.

 

مرحله پنجم
 • یک ظرف شیشه ای انتخاب کنید و در دهانه آن یک صافی یا فیلتر قهوه قرار دهید، نارگیل های نرم و له شده را کم کم و به آرامی در صافی قرار دهید و اجازه دهید که مایع آن از تفاله های نارگیل جدا شود. این کار ممکن است مقداری صبر و حوصله نیاز داشته باشد. در آخر صافی را به آرامی فشار دهید تا مطمئن شوید که آخرین قطره های آن هم مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مرحله ششم
 • درب بطری را ببندید و در یخچال قرار دهید. اجازه دهید 24 ساعت در یخچال بماند. با این کار شما روغن نارگیل را از ناخالصی های دیگر به راحتی جدا می کنید.

 

مرحله هفتم
 • در این محله با یک قاشق ناخالصی هایی که در بالای روغن نارگیل باقی مانده است را خارج کنید و دور بریزید. چیزی که در ظرف باقی می ماند روغن نارگیل با کیفیتی بی نظیر می باشد.

 

روش دوم جهت تهیه روغن نارگیل

مرحله اول
 • با نارگیل خشک یا کم آب شروع کنید، اگر نارگیل تقریبا خشک شده موجود ندارید و می خواهید با گوشت نارگیل تازه شروع کنید، نارگیل را به قطعات کوچک خرد کنید و از یک ماده دهیدراته برای خشک کردن آن در طی 24 ساعت استفاده کنید. همچنین برای خشک کردن گوشت نارگیل می توانید از فر با کمترین درجه حرارت استفاده کنید. نارگیل ها را به تکه های کوچک خرد کنید، آنها را روی یک ورقه پخت قرار دهید و به مدت 8 ساعت در دمای کم بپزید تا زمانی که کاملا خشک شود.

 

مرحله دوم
 • نارگیل را در آبمیوه گیری خود قرار دهید. نارگیل خشک شده را در دسته های کوچک وارد آب میوه گیری کنید، زیرا قرار دادن مقدار زیادی نارگیل خشک در آبمیوه گیری باعث مسدود شدن آن می شود. آبمیوه گیری روغن و خامه را از فیبر خارج می کند. پردازش نارگیل را تا زمانی که تمام پوسته ها از طریق آبمیوه گیری خارج نشده، ادامه دهید.

 

مرحله سوم
 • دوباره نارگیل ها را در آب میوه گیری بریزید. آبمیوه گیری قادر نخواهد بود که برای اولین بار روغن را به خوبی استخراج کند، بنابراین تکه های نارگیل را یک بار دیگر در آب میوه گیری قرار دهید تا مطمئن شوید که آخرین قطره ها را هم استخراج کرده اید.

 

مرحله چهارم
 • روغن نارگیل را در یک شیشه قرار داده و در جای گرم نگهداری کنید. 24 ساعت صبر کنید تا کرم نارگیل در انتهای شیشه ته نشین شود. روغن نارگیل خالص به بالای ظرف می رسد.

 

مرحله پنجم
 • روغن تهیه شده را درون یک ظرف جدید بریزید. هنگامی که روغن از سایر مواد جدا شد به شکل جامد در می آید، از یک قاشق استفاده کنید تا آن را وارد یک ظرف جدید کنید. هم اکنون روغن نارگیل شما آماده استفاده می باشد.

 

روش سوم برای تهیه روغن نارگیل در منزل به کمک جوشاندن نارگیل

 

مرحله اول
 • چهار فنجان آب را در یک قابلمه بریزید، سپس قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید. گاز را به اندازه متوسط ​​روشن کنید و تا زمانی که آب به مرحله بخار شدن برسد آن را گرم کنید

 

مرحله دوم
 • دو عدد نارگیل را انتخاب کرده و بعد از پوست کندن آنها را رنده کنید. سعی کنید نارگیلی که انتخاب می کنید کاملا رسیده باشد.

 

مرحله سوم
 • نارگیل و آب را با هم در یک مخلوط کن به خوبی مخلوط کنید. به این صورت که نارگیل رنده شده را در مخلوط کن قرار بریزید و سپس آب گرم را روی نارگیل بریزید و درب مخلوط کن را ببندید. مخلوط کن را روشن کنید و اجازه دهید به خوبی با هم میکس و له شوند.

 

مرحله چهارم
 • مایع به دست آمده را صاف کنید. یک صافی خوب را روی یک کاسه قرار دهید. و مخلوط درون مخلوط کن را کم کم از آن عبور دهید. حتی می توانید در صورت نداشتن صافی از یک پارچه سفید و تمیز استفاده کنید مخلوط به دست آمده را روی آن بریزید و به آرامی با دستان خود آن را فشار دهید تا آخرین قطره آن به خوبی از آن جدا شود.

 

مرحله پنجم
 • مایع نارگیل به دست آمده را بجوشانید. آن را در قابلمه ای بریزید و بر روی یک شعله قرار دهید و شعله و حرارت را به اندازه متوسط ​​تنظیم کنید. آن را به جوش آورده و بپزید، باید مرتباً و به خوبی در زمان حرارت دادن هم بزنید تا آب تبخیر شود و خامه از روغن جدا شود و قهوه ای شود. روند جوشاندن مایع تا رسیدن به حالت مناسب می تواند بیش از یک ساعت طول بکشد. صبور باشید و مرتباً هم بزنید. سپس مایع را درون یک کاسه قرار دهید و آن را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید. اجازه دهید به مدت 24 ساعت در دمای اتاق باقی بماند، سپس آن را در یخچال قرار دهید تا روغن جامد شود و به بالا شناور شود. روغن را از مایع می توانید به راحتی جدا کنید و از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *