شیر گاو بهتر است یا شیر گیاهی؟

شیر گاو بهتر است یا شیر گیاهی؟

درود به همراهان همیشگی رادیو عطارین. در این رادیو عطارین قصد داریم شیر گیاهی و شیر حیوانی(شیر گاو) را به لحاظ مواد ریزمغذی و درشت مغذی برسی کنیم. ابتدا مواد معدنی همچون کلسیم، منیزیم و روی را با شیرهای گیاهی مثل شیر سویا را با هم مقایسه میکنیم  و سپس به لحاظ نوع و مقدار ویتامین ها ی موجود در هر دو نوع شیر اشاره می کنیم.

بررسی اینکه شیر گاو بهتر است یا شیر گیاهی؟

شاید شما هم در قفسه های فروشگاه های بزرگ چشمتان به شیرهای سویا یا شیر بادام افتاده باشد. اگر گیاهخوار نباشید و رژیم خاصی را رعایت نمی کنید، ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که کسی هم اینگونه شیرها را خریداری می کند؟ اصلا چرا بعضی ها به این شیرها علاقه دارند؟ در جواب باید گفت بعضی از افراد آنزیم هضم قند شیر، لاکتوز، را ندارند بنابراین به استفاده از شیرهای گیاهی روی می آورند. افراد دیگر مخصوصا کودکان در سنین پایین ممکن است به پروتئین شیر حساسیت پیدا کنند بنابراین توصیه می شود که شیر سویا یا شیر بادام مصرف کنند. دسته ی دیگر، گیاهخوارها و دوستدار محیط زیست و یا افرادی هستند که به کاهش وزن هستند. اگر شما جز هیچکدام از این دسته ها نیستید اما به مصرف شیرهای گیاهی تمایل بیشتری دارید، رادیوی امروز ( شیر گاو بهتر است یا شیر گیاهی؟ ) مخصوص شماست.

نظر شما شنوندگان عزیز رادیو عطارین در رابطه با مصرف شیرهای گیاهی چیست؟ اگر شما هم مصرف کننده ی این نوع محصول هستید و یا اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید برای ما و هموطنان عزیز بنویسید.

 

آمار رو به رشد وگان ها در دنیا از رادیو عطارین به شما توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *