سه نسخه طب سنتی برای درمان آبله مرغان

سه نسخه طب سنتی برای درمان آبله مرغان

آبله مرغان یا آبله فرنگی، بورات پوستی آب داری هستند که در جریان بیماری مراحلی را طی می کنند، به نام ( پاپول، یزیکول و پوستول ) و پس از طی این مراحل دانه ها کم کم خشک می شوند و می ریزند. اگر مبتلا به این بیماری هستید از دست کاری کردن آن ها و کند دانه ها پرهیز کنید چون اگر روزی دانه ها کنده شوند جای آن بر روی پوست تا ابد باقی می ماند برای درمان این بیماری خوب است به مدت 21 روز، هر روز صبح ناشتا شربت بنفشه یا عرق شاه تره یا آب جوشانده ی عناب میل کنید. در ادامه این مطلب درمان آبله مرغان به کمک گیاهان دارویی و نسخه های طب سنتی را به شما معرفی می کنیم.

 

سه نسخه طب سنتی برای درمان آبله مرغان

درمان آبله مرغان به کمک گیاهان دارویی

  • روش اول: تاجریزی، سنامکی، تخم خطمی، شاه تره، سپستان، پوست هلیله زرد، زرآوند و گل محمدی از هر کدام 10 گرم، ریشه ی کبر 20 گرم و ریشه ی کاسنی 50 گرم همه را نیم کوب کرده سپس به بیست قسمت مساوی تقسیم کنید و صبح و عصر هر بار یک قسمت از آن را بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را بنوشید.
  • روش دوم: شاه دانج سنگی، کندر و انزروت از هر کدام 5 گرم همه را نرم بسایید سپس با 5 گرم موم در 50گرم روغن گل مخلوط کنید و سپس کمی حرارت دهید تا حل شود و سپس به صورت مالیدنی از آن استفاده کنید.
  • روش سوم: پرسیاوشان، سه پستان و گل ختمی از هر کدام 10 گرم، مرزنجوش 20 گرم، ریشه ی کاسنی، برگ کاسنی و بادرنجبویه از هر کدام 30 گرم و پودر شیرین بیان، مغز ناخنک، خارخاسک و ریشه ی ایرسا از هر کدام 40 گرم، همه را نیم کوب کنید و هر قسمت را شب در یک و نیم لیوان آب بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را بنوشید و تفاله ی آن را مجددا بخیسانید و شب باز هم بجوشانید و سپس آب صاف کرده ی آن را مصرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *