درمان سنگ کیسه صفرا به کمک طب سنتی

درمان سنگ کیسه صفرا به کمک طب سنتی

برای رفع سنگ کیسه ی صفرا می توانید یک پیاز درشت را رنده کنید و با چهار قاشق سوپ خوری روغن زیتون نیم پز کنید، سگس 150 گرم آب به آن اضافه کنید و 10 دقیقه بجوشانید، چس از شام تا گرم است آب آن را بنوشید. چنج تا 10 گرم برگ کلفت و خشک توت سیاه را در 150 گرم آب ( 3 برابر وزن برگها) 4 الی 6 ساعت دم کنید سگس آب آن را چس از سرد شدن صاف و شیرین کرده، هر شب یک فنجان از آن را 2 ساعت بعد از خوردن آب پیاز بنوشید این کار را چند شب ادامه دهید. اگر هنگام ادرار کردن احساس درد کردید، نشانه ی بهبود است و باید مصرف را ادامه دهید.

درمان سنگ کیسه صفرا به کمک طب سنتی

در ادامه تعدادی از توصیه ها و نسخه های دیگر را مطالعه می کنید

  • آب سیب ترش را بگیرید و بدون شیرینی قوام آورید و بخورید.
  • هر روز 2 تا 5 لیتر آب پرتقال طبیعی بنوشید.
  • پرتقال را پوست کنده و پره های آن را با انجیر خشک یا خرما یا زرده تخم مرغ یا خامه و یا پنیر تازه و یا دمپختک یا پیاز پخته بخورید.
  • 25 گرم برگ کاسنی را در یک لیتر آب جوش دم کرده و بنوشید
  • 25 گرم پوست ریشه های زرشک را در نیم لیتر آب سرد 15 دقیقه بخیسانید و بعد بجوشانید، سپس صاف کرده ی آن را با شکر شیرین و بعد از هر غذا یک استکان بنوشید.
  • شاه تره، پوست هلیله زرد، افتیمون، هلیله ی سیاه، انجره، ریوند چینی، سنامکی، گل محمدی، مرمکی، مقل ازرق و چدروا از هر کدام 5 گرم را نرم بکوبید و بعد با آب، آن را مرطوب کنید تا به صورت خمیری سفت در آید. قرص هایی به اندازه ی یک نخود بسازید، سپس در آفتاب خشک و هر روز شش عدد از آن را تدریجا میل کنید.
  • تمر هندی، لیمو عمانی، آلوچه ی براقانی، آلوی بخارا، مویز، زرشک، عناب، تخم گشنیز، تخم کاسنی، و کوکنار از هر کدام 45 گرم را نیم کوب و به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت از آن را یک روز جوشانده و صاف کنید و آب آن را صبح و عصر بنوشید. ضمنا بهتر است پرهیز کنید از خوردن گوشت و چربی. در مقابل از خوراکی هایی که سنگ کیسه صفرا را برطرف می سازند بیشتر استفاده کنید، مانند:آب پرتقال، سیب سرخ، آب هندوانه با سکنجبین، برگ تربچه، خرفه، بویون پیاز و آلوی پخته با نان کامل، خوردن نعنا قبل از خواب و همچنین بید مشک و صمغ فارسی از جمله خوراکی های مفید برای درمان سنگ کیسه صفرا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *