راه های ساده برای استفاده از فیبر در رژیم غذایی خود

راه های ساده برای استفاده از فیبر در رژیم غذایی خود

فیبر یک نام عمومی برای برخی از کربوهیدارت هاست. موادی که در سبزیجات و غلات به وفور یافت می شوند و بدن نمی تواند تمامی آنها را به راحتی هضم کند. با اینکه فیبر به راحتی در بدن حل نمی شود و مانند دیگر مواد بدنی جذب نمی شود، همچنان نقش موثری را در سلامت افراد بازی می کند. امروز در وبلاگ عطارین راه های ساده برای استفاده از فیبر در رژیم غذایی را به شما آموزش می دهیم با ما همراه شوید

 

استفاده از آووکادو

یک آووکادو متوسط حدود 7 گرم فیبر دارد. این میوه به اندازه کافی خوشمزه و هیجان انگیز می باشد که به تنهایی به عنوان غذا آن را میل نمایید، اما بیشتر برای سالادها، تاکوها و ساندویچها یک غذای عالی را می تواند تشکیل دهد. همچنین می توانید از آنها به جای کره روی نان تست سبوس دار هم استفاده کنید.

 

روزتان را با فیبر شروع کنید

به دنبال راههای مختلف و آسان برای اضافه کردن فیبر بیشتر به صبحانه خود باشید. غلات با گلابی یا سیب زمینی تازه (البته بدون پوست!)، کشمش، یا برنج، بادام. دانه های چیا یا جوانه گندم و همچنین جو دوسر را بر روی ماست بپاشید و میل نمایید. املت را با کمک سبزیجات سرشار از فیبر مانند کلم بروکلی یا کدو تنبل تهیه کنید.

شاید به دنبال تهیه دانه چیا و یا جوانه گندم و همچنین مویز عطارین باشید

 

گیاهخواری را شروع کنید

آیا آماده این نیستید که غذاهای کاملا کاملاً گوشتی خود را تغییر دهید؟ در هفته از یک روز بدون گوشت شروع کنید. به سراغ حبوبات، آجیل، غلات، سبزیجات و میوه ها بروید. یک روز بدون گوشت به شما فرصتی می دهد تا غذاهای دیگر را پر کنید و میزان مصرف هفتگی فیبر خود را افزایش دهید.

 

لوبیا بیشتر مصرف کنید

لوبیا حجم زیادی از فیبر را پوشش می دهد. آنها را به ساندویچ ها یا سایز غذاهای خود و همچنین به سبزیجات و یا بر روی سالاد بپاشید یا آنها را به سوپ مورد علاقه خود اضافه کنید. به سراغ تهیه همبرگر سبزیجات که اغلب از لوبیا تهیه می شود بروید.

 

تغییر به ترتیلا گندم

انواع تورسیل گندم را امتحان کنید. آنها تقریباً سه برابر فیبر یک تورسیل آرد دارند. تورسیلهای ذرت نیز یک انتخاب هوشمند است آنها مقدار تورلیت آرد را دو برابر می کنند.

 

ابتدا به سالاد فکر کنید

در یک مطالعه ، زنانی که قبل از غذا سالاد می خورند به طور کلی درصد بیشتری از سبزیجات را خوردند. قبل از رسیدن با سایر پیسنهادات غذایی میل کمتری به خوردن دارند و این مهم باعث می شود در وعده های غذایی خود کمتر به سمت پر خوری و خرابکاری بروند

 

میوه هایی با فیبر بالا را انتخاب کنید

شما باید روزانه حدود 25 تا 30 گرم فیبر دریافت کنید. یک فنجان تمشک تقریباً یک سوم این فیبر را تأمین می کند. میوه ها را بر اساس مقدار فیبر آنها انتخاب کنید. برخی از میوه ها مانند گلابی و سیب با پوست ، انجیر ، توت فرنگی ، زغال اخته ، هلو خشک و پرتقال انتخاب مناسبی می باشند

 

پاپ کورن انتخاب مناسبی می باشد

اگر به دنبال یک میان وعده مناسب با فیبر بالا می باشید پاپ کورن را انتخاب کنید، مخلوط آن با بادام و کشمش، هوموس و هویج و آجیل، ضمن افزودن مقادیر بیشتری فیبر، یک غذای مفید را برای شما رقم می زند.

 

سوپ هایتان را پر بار کنید

سوپ های خود را پر بار کنید از انواع حبوبات استفاده کنید، همچنین می توانید از ماکارانی و یا رشته های مخصوص در سوپ بیشتر استفاده کنید، سبزی جات تا می توانید در سوپ به کار ببرید و یا از جو دو سر و یا کینوآ بیشتر استفاده کنید

 

غذاهای پخته شده خود را تقویت کنید

آرد سفید فقط مقداری بیش از 3 گرم فیبر در هر فنجان دارد. جابجایی آن با آرد گندم سیاه باعث افزایش فیبر در فنجان به 12 گرم می شود. گزینه های خوب دیگر شامل آرد بادام در 8 گرم فیبر یک فنجان و آرد برنج قهوه ای با 7 گرم فیبر در فنجان است.

 

به برچسب ها قبل از خرید دقت کنید

در هنگام خرید به برچسب ها دقیت کنید، اطلاعات تغذیه ای را در مورد محصولات مشابه مقایسه کنید تا ببینید کدام یک از آنها فیبر بیشتری دارد. یک گرم فیبر اضافی در اینجا و در واقع می تواند مقدار بیشتری فیبر موجود در روز را افزایش دهد.

 

مشاهده تیزر مربوط به راه های ساده برای استفاده از فیبر در رژیم غذایی خود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *