دو نسخه بازکننده عروق کرونر در طب سنتی

دو نسخه بازکننده عروق کرونر در طب سنتی

تعریف عروق کرونر: بیماری قلبی در اثر اجتماع پلاکت ها در عروق کرونری به وجود می آید. به این مشکل تصلب شرایین می گویند که موجب بسته شدن جریان خون می شود. عروق خونی که در ابتدا نرم و حالت کشسان دارند باریک و سفت می شوند و ورود جریان خون به قلب مسدود می شود. به دنبال آن به قلب اکسیژن و مواد مغذی نمی رسد و نمی تواند به خوبی خون را پمپاژ کند. در ادامه این مطلب دو نسخه بازکننده عروق کرونر در طب سنتی را مطالعه می فرمایید.

 

دو نسخه بازکننده عروق کرونر در طب سنتی

 

نسخه های سنتی و گیاهی جهت باز کردن عروق کرونر ( رگهای غذا دهنده به قلب )

  • نسخه اول: گل گاوزبان 50 گرم، سنبل الطیب 50 گرم، آویشن شیرازی 30 گرم، ناخنک 50 گرم، رازیانه 50 گرم، تخم خرفه 30 گرم، تخم کاسنی 30 گرم، تخم کرفس 30 گرم، تخم گشنیز 30 گرم، تخم ترشک 20 گرم همه را با هم نیمکوب کنید 3 قاشق غذاخوری از دارو را با 4 لیوان آب دو دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس صبح، ظهار و شب سه استکان بیست دقیقه قبل از غذا میل کنید. اگر بخواهید از این نسخه نتیجهمثبت بگیرید باید حدود 3 ماه از این دارو استفاده کنید.
  • نسخه دوم: رازیانه 35 گرم، تخم شوید 25 گرم، آویشن شیرازی 20 گرم، سنبل الطیب 25 گرم، زنیان 35 گرم، گل گاوزبان 10 گرم همه را با هم مخلوط کرده و سپس نیم کوب کنید یک قاشق غذا خوری با دو و نیم لیوان آب یک دقیقه بجوشانید و اجازه دهید نیم ساعت دم بکشد سپس صبح، ظهر و شب 15 دقیقه قبل از غذا یا نیم ساعت بعد از غذا 2 استکان میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *