درمان نفخ و گاز معده به کمک طب سنتی

درمان نفخ و گاز معده به کمک طب سنتی

اگر مبتلا به نفخ و گاز معده هستید باید از خوردن قند، شکر، چای، تخم مرغ، ماهی، خیار، نعنا، آب غوره و نوشابه های گازدار پرهیز کنید. در ضمن از خوراکی هایی که ضد نفخ و گاز معده هستند بیشتر استفاده کنید مانند پرتقال شیرین، تره، انیسون، تخم شوید، آب دم کرده ی شوید، خلال نارنج، آب دمکرده پوست لیمو. به عنوان مثال 4 مثقال دانه های اسفند را بکوبید، بعد با 500 گرم عسل مخلوط کنید و صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید.

 

درمان نفخ و گاز معده به کمک طب سنتی

چند نسخه شفابخش طب سنتی برای درمان نفخ و گاز معده

  • زنیان، بادیان، تخم کرفس، تخم شوید و انیسون را به صورت مساوی نرم بکوبید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق سربت خوری از آن را کفلمه کنید.
  • خولنجان و زیره ی کرمانی از هر کدام 10 گرم، تخم کرفس، زنیان و بادیان از هر کدام 20 گرم، ریشه ی کرفس و ریشه ی بادیان از هر کدام 40 گرم، همه را نیم کوب کنید. صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق غذاخوری از آن را بجوشانید و آب آن را بنوشید و یا همه را نرم بساییدو صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را در دهان ریخته و با آب میل کنید و یا با آب سرد مخلوط کنید و بخورید.
  • هر بار یک قاشق غذاخوری تخم هویج یا تخم زردک ساییده شده رت کفلمه کنید.
  • بیست گرم بادیان نیم کوب شده را در یک لیتر آب جوش دم کنید و با هر غذای روزانه یک فنجان آب آن را بنوشید.
  • نانخواه، زنیان، تخم کرفس را به نسبت مساوی مخلوط و نرم بکوبید و بعد از هر غذای روزانه یک قاشق شربت خوری از آن را کفلمه کنید.
  • 50 گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب سر بخیسانید، بعد از 5 دقیقه بجوشانید و 15 دقیقه هم آن را دم کنید. آن را صاف کرده و روزی 3 فنجان به ترتیب صبح، ظهر و شب بنوشید.
  • کنجد، سیاه دانه و دانه های اسفند از هر کدام یک مثقال را بجوشانید و صاف کنید. هر روز صبح، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق چی خوری از آب آن را میل کنید.

کفلمه چیست: داروی خشک‌ کوبیده شده را با کف دست به دهان ریختن و بلعیدن اصطلاحا کفلمه نامیده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *