درمان موخوره به کمک داروی گیاهی و طب سنتی

درمان موخوره به کمک داروی گیاهی و طب سنتی

درمان موخوره : مویی که خشک و شکننده می شود و بر اثر بی قوه گی سر، فاق می خورد موخوره نام دارد. موخوره به علت شکستن زیاد، شانه زدن بیش از حد، پوشاندن موها به وسیلهی کلاه یا روسری هایی که جنس پلاستیکی دارند، در اثر به کار بردن سشوار و یا شستشو با صابون و یا شامپوهای نامناسب و غیره ایجاد می شود. با رعایت نکات فوق و مصرف داروهای موثر از این مشکل نجات خواهید یافت.

درمان موخوره به کمک داروی گیاهی و طب سنتی
  • ابتدا تا هر کجای مو که فاق خورده است باید چیده شود و بعد قهوه خام، نخود خام، تخم خشخاش و روناس را مخلوط کنید و بسایید سپس با زردهی تخم مرغ آنها را خمیر کرده و شب بر سر ببندید و صبح با آب گرم بشویید. پس از خشک کردن موها را با روغن زیتون بو دار و خالص چرب کنید. سپس با پارچه و یا کلاه سر را تا هشت ساعت بپوشانید تا بوی روغن زیتون در موها بماند و باعث شود که مو نرم شده و موخوره از بین برود. ضمنا می توانید هر روز موها را با آب شنبلیله نمناک کنید و به شدت شانه بزنید. در حمام می توانید لعاب ختمی، لعاب اسپرزه و آب برگ چغندر تازه را با هم مخلوط کنید و سر را بشویید. توضیحا خوردن آب جوشانده ی پوست چلتوک برنج و یا سوپ سبوس برنج با ماست شیرین تازه مفید خواهید بود.
  • مرزنجوش، افسنتین و انجره (تخم گزنه) از هر کدام 5 گرم، گل گندم و برگ درخت شفتالو از هر کدام 15 گرم، پیاز عنصل خشک 5 گرم، همه را نیم کوب کرده و با یک لیوان آب و یک استکان سرکه سیب مخلوط کنید و بجوشانید و هر روز آب آن را بر موها بمالید
  • پنج گرم مرمکی را در یک فنجان سرکه سیب مخلوط کنید و کمی بجوشانید و بر موها بمالید.
  • هرگاه به حمام می روید 50 گرم گل گندم را با 5 حبه سیر بجوشانید و آب آن را صاف کنید و کمی سرکه سیب با آن مخلوط نموده و موها را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *