درمان فراموشی به کمک طب سنتی

درمان فراموشی به کمک طب سنتی

دلایل فراموشی و مسیر درمان فراموشی به کمک طب سنتی چگونه است؟ انسان از روز خلقت تا آخرین لحظه ی مرگ تمامی قسمت های مغز خود را سالم و دست نخورده حفظ می کند. مگر اینکه دچار بیماری های مخصوص جمجمه یا مغز گردد. اگر پیر مرد یا پیر زنی در اثر کهولت سن دچار نسیان و فراموشی شود، این حوادث در اثر خود مغز نمی باشد و علت آن از جای دیگری خواهد بود. یکی از دلایل مهم نسیان و فراموشی، بیماری های دیگری است که انسان دچار آن می شود از قبیل ضعف عمومی، کمبود ویتامین های لازم بدن و ضعف دستگاه گوارش، یبوست های مزمن و سایر امراض که به تدریج روی هم انباشته می شود و سیستم مغز و عملیات آن لطمه وارد می کند. یعنی به طور خلاصه اگر در اثر نامنظم بودن گردش خون مواد شیمایی ضروری درست به سلول های مغز نرسد این دستگاه خود به خود دچار رخوت و رکود و ضعف می شود که نتیجه و حاصل این ضعف و ناتوانی همان نسیان و فراموشی می باشد.

اگر انسان به یکباره دچار فراموشی شود این امر مربوط به جمجه بوده که یک نوع صرع به شمار می رود. اگر روی مرکز تخیلات و حفظیات اثر گذاشته باشد بیمار مطالب را زود فراموش می کند. دچار احساس خواب رفتگی، سنگینی درد پشت سر و دچار خروج رطوبات دایم از دهان و بینی می شود که این گونه بیماری در افراد مسن بیشر شایع است.

درمان فراموشی به کمک طب سنتی

در ادامه چند نسخه شفابخش طب سنتی برای درمان فراموشی را مطالع می کنید

  • افتیمون شامی و سنامکی و غاریقون از هر کدام ده گرم را با 40 گرم تخم کافشه مخلوط کرده، بسیار نرم بسایید بعد با 50 گرم عسل مخلوط کرده و هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق مرباخوری از آن میل کنید.
  • میخک، هل قراب، دارچین و زنجبیل از هر کدام ده گرم، کبابه ی چینی و مسطکی رومی از هر کدام 20 گرم، همه را با هم مخلوط و با 500 گرم عسل ترکیب کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  • شحم حنظل، تربد مجوف، سقمونیا و مقل ازرق از هر کدام 5 گرم، افتیمون شامی 10 گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. همه را با یک شیشه مربای بالنگ مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را نوش جان کنید.
  • بعد از هر غذای روزانه نوشیدنی کومبوجا بنوشید.
  • اگر سرد مزاج هستید جوز هندی، زنجبیل، دار فلفل، دارچین و میخک از هر کدام 10 گرم، صبر زرد 5 گرم و مستکی رومی 20 گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. سگس با 500 گرم عسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری تناول نمایید.
  • دارچین، زنجبیل، هلیله سیاه، شیطرنج، فلفل سیاه، بابونه ی شیرازی و نخودالوند از هر کدام 5 گرم، آمله ی مقشر، ثعلب و تخم های مغز میوه ی کاج از هر کدام 10 گرم، همه را نرم بسایید بعد با 20 گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانه کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کنید و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  • پودر عصاره ی شیرین بیان را با پودر رازیانه مخلوط کنید و به مدت 30 هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق چای خوری از آن را قبل از هر غذا در دهان ریخته با کمی آب میل نمایید. ( این نسخه مخصوص خانمه ها می باشد و آقایون نباید استفاده کنند )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *