درمان ضعف قلب به کمک طب سنتی

درمان ضعف قلب به کمک طب سنتی

گاهی ضعف قلب در اثر خبرهای ناگهانی یا هول و هراس یا صداهای وحشتناک و گاهی نیز در اثر مصرف زیاد ترشی جات به وجود می آید. مخصوصا بانوان باردار که در هنگام حاملگی و زمان ویار بیشتر میل به خوردن ترشی جات پیدا می کنند و در خوردن ترشی افراط می کنند، غافل از اینکه پس از زایمان به ضعف شدید قلب مبتلا خواهند شد و عارضه ی ضعف قلب و ناتوانی تا مدت ها از بدن آن ها دفع و رفع نخواهد شد. این نوع ضعف قلب ها در عموم مردم فراوان است و همه به نوعی گرفتار آن می باشند. برای درمان ضعف قلب به کمک طب سنتی باید از خوراکی هایی که ضعف قلب را برطرف می سازند بیشتر استفاده نمایید.

خوراکی هایی مانند آب انگور زرد و رسیده، ریحان تازه، جوشانده ی اکلیل کوهی، مقدار کمی چای دارچین، عسل، مربای بالنگ، مربای شقایق، شربت به لیمو، کمپوت بهار نارنج، دم کرده ی بهار نارنج، عرق بهار نارنج، مربای شقافل، عرق بید مشک، دم کرده و یا عرق گل گاوزبان، دم کرده اسطوخدوس بیشتر استفاده کنید.

درمان ضعف قلب به کمک طب سنتی
درمان ضعف قلب به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان ضعف قلب

برای درمان ضعف قلب روی دندان ها به خصوص دندان های آسیاب طرفین دهان را روکش طلا بگذارید ( روش خیلی قدیمی و سنتی برای درمان ضعف قلب می باشد) و یا مقداری طلای 24 عیار را در ظرف آبی قرار دهدی و آن آب را روزانه بنوشید.

هر روز صبح، ظهر و شب یک لیوان عرق بید مشک یا سنبل الطیب و گل گاوزبان ز هر کدام5 گرم را دم کنید و آب آن را با نبات شیرین کرده و هر شب قبل از خواب بنوشید و این کار را تا 40 شب ادامه دهید.

گل محمدی، خلال نارنج، بهار نارنج از هر کدام 5 گرم را با کمی نبات بجوشانید و صبح ناشتا بنوشید و این کار را هر روز تکرار کنید.

جگر گوسفند را به همراه کمی ریحان بکوبید و طبخ دهید و میل کنید.

تخم شربتی، تخم ریحان، فرنجمشک و تخم بالنگو از هر کدام 5 گرم با 70 گرم گلاب و 70 گرم عرق بید مشک و 5 گرم تباشیر نرم شده مخلوط کنید و قدری شکر ( اگر مزاج مرطوب است به جای شکر عسل ) به آن اضافه کنید. صبح و ظهر و شب هر بار نیمی از آن را میل کنید.

سیب درختی را ریز رنده کرده و با عرق بید مشک و مقداری تخم شربتی مخلوط کنید و سپس میل کنید.

تباشیر صدفی، تباشیر قلمی و گل تباشیر از هر کدام ده گرم، نبات لاهور 30 گرم، 3 عدد هل سفید همه را با هم مخلوط کرده و نرم بسایید و هر صبح ناشتا 10 گرم از آن را میل کنید.

صندل سرخ و صندل سفید از هر کدام 40 گرم را در یک لیتر گلاب به مدت 3 روز بخیسانید. به اندازه ی دو نخود مشک و شش نخود زعفران و به اندازه ی یک گندم عنبر اشهب را بسایید و در گلاب خیسانده و مخلوط کنید. صندل های سفید خیسانده شده را بفشارید و آب آن را روزی یک مرتبه و هر بار نیم فنجان بنوشید.

ده گرم دارچین ساییده شده را در یک لیتر آب 5 دقیقه بجوشانید، بعد با شکر شیرین کنید و روزی یک فنجان بنوشید.

نسخه طب سنتی برای فعال تر کردن قلب

برای اینکه قلب بیش از پیش فعال شود چند روز عرق کاسنی یا آب جوشانده ی ریشه ی کاسنی یا آب انگور زرد و رسیده را میل کنید.

دیدگاه

  • کیومرث پاسخ

    جناب دکتر بسیار عالی و مفید بیان نمودید خیلی ممنون از زحمات ارزشمند شما.

    8 اکتبر 2022 در 9:13 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *