درمان سکسکه به کمک طب سنتی

درمان سکسکه به کمک طب سنتی

ذر این مطلب قصد ارائه چند راهکار خانگی درمان سکسکه به کمک طب سنتی را داریم. سکسکه مکش ناگهانی بی اختیار هوا می باشد که همرا با صدای خاصی است. تقریبا هر فردی سکسکه خواهد اشت. معمولا این عمل فقط چند دقیقه طول می کشد و دلیل خاصی ندارد و ممکن است به سبب مشکلات معده و دستگاه گوارش باشد.

وقتی شما سکسکه می کنید، ماهیچه هایی که برای عمل دم استفاده می کنید به خصوص دیافراگم به طور ناگهانی منقبض می شود و نفس کشیدن ناگهانی را به دنبال می آورد که با بسته شدن بی اختیار حلق همراه است و همین عمل صدای سکسکه را به وجود میاورد. راه حل های خانگی زیادی برای درمان وجود دارند، مانند: نگاه داشتن نفس، و یا نوشیدن سریع یک لیوان آب خوردن یک قطعه یخ یا خوردن یک تکه نان خشک.

برای درمان سکسکه به کمک طب سنتی می توان از این خوراکی ها استفاده کرد: زیره، کرفس، پونه، آب شوید تازه، پسته نعناع با مصطکی، نعناع با رب ترش پیاز رنده شده با عسل ،آب دم کرده ی بهار نارنج، آب دم کرده ی برگ درخت نارنج،آب دم کرده ی گل حلوا،  اگر سکسکه ادامه داشت برای درمان آن می توانید صبح ناشتا، یک قاشق چای خوری دارچین را در دهان بریزید. در ضمن از خوردن ترشی پرهیز کنید.

درمان سکسکه به کمک طب سنتی
درمان سکسکه به کمک طب سنتی

چند نسخه برای درمان سکسکه به کمک طب سنتی

  • مقداری تخم شبدر را دم کنید و آبش را بخورید
  • هر نبم ساعت یک عدد مغز بادام تلخ را ببلعید.
  • کندر خوراکی و زیره را باهم بکوبید و هربار یک مثقال از آن را کفلمه کنید.
  • آب سیرابی را با گلاب مخلوط کنید و هرساعت یک فنجان بنوشید.
  • صبح، ظهر، شب هر مرتبه یک عدد شیردان گوسفند پخته را بخورید.
  • تخم کرفس را بجوشانید و هر چهار ساعت یک فنجان از آن بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *