درمان درد ستون فقرات به کمک طب سنتی

درمان درد ستون فقرات به کمک طب سنتی

درد ستون فقرات یا مهره های پشت مربوط به عوامل متعددی است از جمله: ضربه ها، ورم ها، تغییرات مهره ها در اثر فشار خارجی یا داخلی روی مهره ها، تورم یا جا به جایی و یا تغییر مکان دیسک ها، دست اندازه های بدخیم سایر اعضا روی مهره های پشت، روییدن استخوان های اضافی روی لبه ی مهره ها یا خوردگی آن ها، سنگینی وزن، بیماری های زنان از انواع دستگاه تناسلی، اداری و بسیاری عوامل دیگر که می توانند به علت فشار روی تنه یا شاخه های عصب سیاتیک درد ایجاد کنند. برای تسکین و درمان درد ستون فقرات یا مهره های پشت باید زیره ی کرمانی، مقل ارزق، مصطکی، مرمکی، سورنجان، انیسون، زنیان و ریشه ی ایرسا از هر کدام 20 گرم، همه را نرم بسایید بعد با 500 گرم گل قند عسلی مخلوط کنید. صبح و ظهر و شب یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

 

درمان درد ستون فقرات به کمک طب سنتی

در ادامه چند نسخه شفابخش طب سنتی برای درمان درد ستون فقرات مطالعه می کنید

  • فرفیون، قسط تلخ و میعه سایله از هر کدام 5 گرم، رازیانه، سداب، اگیر ترکی و ابهل از هر کدام ده گرم، همه را بسایید و با روغن بابونه و یا روغن سداب مخلوط کنید و بر موضع بمالید.
  • اذخرمکی، بابونه ی شیرازی، بیخ سوسن، برگ سداب، گل بومادران و مرزنجوش را به نسبت مساوی بجوشانید، بعد با کمی گلاب و سرکه مخلوط کنید و بر محل درد بمالید.
  • اسارون، زرمباد، دانه های اسپند، اگیر ترکی، دارچین، مرمکی، درونج عقربی از هر کدام ده گرم و تخم کرفس 50 گرم همه را نرم بسایید و با 500 گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  • سورنجان شش مثقال و پوست هلیله زرد چهار مثقال هر دو با با هم نرم بسایید سپس با کمی آب تاج ریزی خمیر سفتی درست کرده و قرص هایی به اندازه نخود بسازید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید.
  • فرفیون، سورنجان، اذخرمکی و حبالسلاطین را مخلوط کرده و نرم بسایید، مقداری کشمش کولیان را جداگانه بکوبید تا به صورت خمیر درآید، سپس داروها را با یک تکه موم و کشمش های کوبیده شده مخلوط و روی کمر ضماد کنید.
  • انیسون، بادیان، زنیان، تخم شوید، فوه و تخم کرفس را به نسبت مساوی نرم بسایید. بعد با گلاب، سرکه مخلوط کنید و بر کمر بمالید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *