درمان خون مردگی زیر پوست به کمک طب سنتی

درمان خون مردگی زیر پوست به کمک طب سنتی

خون مردگی چیست؟ و برای درمان خون مردگی زیر پوست چه باید کرد؟ خون مردگی یک ناحیه ی تغییر رنگ یافته در پوست است که در اثر خونریزی در بافت های زیرین ایجاد می شود. اگر عروق خونی موجود در زیر پوست  در اثر ضرفه یا افتادن آسیب ببیند، ممکن است خون به بافت های اطرفا نشت کند. این خونریزی داخلی حتی اگر در یک عضله عمیق هم رخ دهد، نهایتا در سطح پوست به صورت پچ های سیاه یا آبی نمایان خواهد شد که خون مردگی نام دارد.

در یک دوره ی زمانی چند روزه، پس از آسیب، سلولهای قرمز در خون نشت یافته، تخریب شده و خونمردگی ها تدریجا رنگشان تغییر می کند. و به سبز، قهوه ای روشن و یا زرد تبدیل می شوند. این تغییر رنگ به طور معمول در عرض یک هفته به طور کامل ناپدید می شوند. پس از وارد شدن آسیب شما می توانید خونریزی زیر پوستی را با اعمال فشار محکم و استفاده از کیسه یخ کاهش دهید، این اعمال فشار باید حداقل 5 دقیقه تداوم یابد.

در کودکان و افرا مسن خون مردگی آسان تر از بالغین جوان و میان سال رخ میدهد. اگر در هر سنی خونمردگی شدید بدون هیچ علت واضحی رخ دهد باید با پزشک مشورت کنید. زیرا این حالت ممکن است علامتی از یک اختلال خونریزی دهنده مانند بیماری فون ویلبراند باشد. خون مردگی چوستی که در اثر ضربه، سقطه و غیره به وجود می آید و به صورت سبز یا قهوه ای و یا سیاه رنگ قسمتی از پوست را فرا می گیرد و در زیر پوست باقی می ماند را می توان به طریق مختلف درمان کرد.

 

درمان خون مردگی زیر پوست به کمک طب سنی

در اد امه چند نسخه شفابخش و تاثیر گذار برای درمان خون مردگی زیر پوست را مطالعه می کنید

  • برگ تازه ی رازیانه یا برگ تازه ی نعنا یا برگ ترب تازه را بکوبید و روی آن ضماد کنید.
  • کمی زرنیخ را با مقداری اوشق مخلوط کرده و روی آن بمالید.
  • هر صبح، ظهر و شب موضع را با الکل 90 درصد خوب مالش دهید، بعد سیب زمینی پخته شده را بکوبید و روی محل آسیب دیده بمالید و با یک پارچه ببندید و این کار را تا سه روز ادامه دهیدو پس از 3 روز در صورتی که همچنان آثار باقی مانده است موضع را با روغن کوسه و یا روغن آلوئه ورا چرب کنید
  • صبر زرد، گل ارمنی و کندر را نرم بسایید و با کمی سرکه سیب مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بر موضع بمالید.
  • به مدت 24 ساعت دائما موضع را در ظرف آب بسیار گرم قرار دهید و مالیم مالش دهید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا آب خنک شود سپس از آب بیرون آورده و خشک کنید، بعد روی آن ضماد گل گذاشته و ببندید و این کار را سه روز تکرار کنید.

ضماد گل یعنی: می توانید گلنار، گل سرخ و یا گل بابونه و هر گل دارویی دیگری را پودر کنید و با کمی سرکه سیب مانند خمیر دراورید و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *