درمان خانگی بیرون زدگی مقعد

درمان خانگی بیرون زدگی مقعد

درمان خانگی بیرون زدگی مقعد: گاهی در اثر بلند کردن بار سنگین، پرش، زور زدن، هل دادان اتومبیل و امثال آن، فریاد زدن، سرپا نشستن زیاد، یبوست و خشکی مزاج، در اثر اسهال های شدید، فشار دارو و هم چنین مواردی از این قبیل ممکن است (مقعد، نشست، پتوز، رکتوم) بیرون بیاید. مخصوصا در اطفال و افراد مسن که ضعیف البنیه هستند، بیشتر اتفاق می افتد، در کودکان عموما در اثر کم خونی ک بینه گی و یا ارثی خواهد بود. در این مطلب چند نسخه گیاهی برای درمان خانگی بیرون زدگی مقعد ارائه شده که مطالعه بفرمایید.

درمان خانگی بیرون زدگی مقعد
درمان خانگی بیرون زدگی مقعد

چند نسخه گیاهی برای درمان بیرون زدگی مقعد

• برای درمان خانگی بیرون زدگی مقعد باید بلوط، مازو، ریشه ی اریسا، ریشه ی انجبار، فوفل، گلنار فارسی، صمغ عربی، مسطکی و کندر از هر کدام 20 گرم را نرم بسایید و هر مرتبه کمی از آن را با آب گشنیز تازه خمیر کرده و درب مقعد ببندید و بر مقعد استعمال کنید.
• کات هندی، مازو، خون سیاوشان، گلنار فارسی، جفت و گل ارمنی را به نسبت مساوی با مقدار کمی زاج سبز مخلوط کرده و نرم بسایید، هر شب کمی از آن را بپزید بعد با کمی روغن خیار ممزوج کرده و بر مقعد استعمال کنید.
• مازو، سماق، اقاقیا، میوه ی کاج و مورد را روزی دو تا سه بار پس از نیم کوب کردن و در آب صاف کرده اش بنشینید.
• پوست انار خشک شده ، جفت ، بلوط، برگ مورد، گل محمدی، شاخ گوزنف کاغذ ابی رنگ سوخته، پشم بز سوخته، جوهر لیمو و گلنار فارسی را نرم بسایید و بر نشست بپاشید یا خمیر کرده و روی آن بمالید.
• روغن شبت و روغن بابونه را در ظرفی ریخته، بعد قطعه مومی در آن انداخته و کمی گرم کنید تا موم در روغن ها حل شود و روزی سه مرتبه بمالید.
سماق، مورد، عدس، میوه ی کاج، اقاقیا، مازو، پوست انار و بلوط را بکوبید بعد بجوشانید و در آب آن بنشسنید و روزی دو تا سه مرتبه تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *