درمان خارش عرق سوزشدگی به کمک طب سنتی

درمان خارش عرق سوزشدگی به کمک طب سنتی

درمان خارش عرق سوزشدگی به کمک طب سنتی: اگر خارش به علت عرق سوز و یا حساسیت و آلرژی های پوستی باشد، کافور، سفید آب و شکر را با آب لیمو مخلوط کنید و روزی یه تا سه مرتبه بمالید. و یا می توانید هر شب وازلین کودک را بر آن بمالید.

درمان خارش عرق سوزشدگی به کمک طب سنتی
درمان خارش عرق سوزشدگی به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان خارش عرق سوزشدگی

  • مردار سنگ، سفید آب، گوگرد زرد، اسیدبوریک و اکسیددوزنگ از هر کدام 5 گرم را نرم بسایید و با 50 گرم روغن وازلین استریل و یا روغن کنجد مخلوط کنید و شب ها بمالید و صبح با آب جوشانده ی میوه کاج بشویید.
  • پوستی که قرمز می شود و می خارد: اگر پوست بدن گاهی دچار خارش شده و قرمز رنگ می شود، باید ضمن پرهیز از شستشو  بدن با انواع صابون، شامپو و مواد شوینده ی دیگر و نیز باید پرهیز کنید از پوشیدن لباس های پشمی و نایلونی و ماندن در مکان های بسیار گرم، باید نعنای تازه یا برگ های تازه ی کاهو را بکوبید و بر آن ضماد کنید.
  • خارش پوست در افراد مسن: اگر در سن کهن سالی پوست بدن دچار خارش شده است که دلیلی جز سن زیاد ندارد، ضمن پرهیز از خوردن نمک، انواع فلفل، زنجبیل، ادویه جات، سرکه، ماهی، بادمجان، خرما، خربزه و انگور، باید گل و برگ و ساقه ی بنفشه را 20 تا 30 گرم در نیم لیتر آب سرد به مدت 2 ساعت خیس کنید، بعد در همان آب بجوشانید سپس درب آن را بگذارید تا دم بکشد و آب صاف کرده اش را 4 قسمت کنید و در طول روز چهار مرتبه بنوشید و تا نتیجه ی کامل این کار را ادامه دهیدو

شستشوی محل انواع خارش

  • برای شستشو محل انواع خارش می توانید از آب جوشانده ی برگ گردو یا آب برگ چغندر یا آب برگ شاه تره یا آب جوشانده ی گل بنفشه و یا آب جوشانده ی گل ختمی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *