درمان جوش یا زخم داخل بینی به کمک طب سنتی

درمان جوش یا زخم داخل بینی به کمک طب سنتی

درمان جوش یا زخم داخل بینی چگونه است؟ گاهی در اثر کثافات و میکروب های مخلوط در هوا و یا گرد و غبار و یا دست آلوده بع کثافات و یا کندن موهای داخل بینی، نوعی خشکی و زخم در جدار دیواره های بینی ایجاد می شود. اگر فوری جلوگیری و درمان نشود ممکن است در اثر سهل انگاری و بی مبالاتی تبدیل له زخم قوی تر شود که مدتی گرفتار آن خواهید بود، حتی در بعضی مزاج های حار و کسانی که خونشان کثیف است گاهی ممکن است زخمی به این کوچکی و کم اهمیتی تبدیل به خوره شود و آن موقع است که سال های درازی باید خوره ی بینی تحمل کنید.

درمان جوش یا زخم داخل بینی به کمک طب سنتی

برای جلوگیری از این جوش ها باید هر روز مجرای بینی را کاملا با آب نیم گرم ( ملایم، ولرم) شستشو دهید. در مواقع بروز این مشکل از انگشت کردن در داخل بینی و خارش آن ( هر چند که ناراحت کننده باشد ) به کلی خودداری کنید. برای برطرف کردن آن هر روز دو گرم اسید بوریک را در یک فنجان آب مقطر حل کنید و صبح، ظهر و شب در بینی استنشاق کنید.

 • هر صبح، ظهر و شب داخل بینی را با روغن بادام تلخ چرب کنید.
 • روزی سه مرتبه روغن پنیسیلین را داخل بینی بمالید.
 • گشنیز تاره بکوبید یا چرخ کنید و با فشار آب آن را بگیرید بعد با کمی سرکه سیب مخلوط و با آن داخل بینی را شسشتو دهید.
 • رب انار و یا آب غلیظ انار را با کمی عسل مخلوط و داخل بینی بمالید.
 • صبح هنگام بیدار شدن از خواب انگشت خود را تمیز بشویید و به وسیله ی انگشت، آب دهان خود را داخل بینی بمالید. یا آن آب دهان را کف دست بریزید و در بینی استنشاق کنید. چند روز که تکرار شود بهبودی حاصل می گردد. زیرا از حکمت پروردگار صبح ها که انسان از خواب بیدار می شود آب دهان مملو از مواد پنیسیلین می باشد که در بن دندان ها جای گیری شده است و اگر داخل بینی مالیده شود جمیع میکروب ها داخل بینی را نابود می سازد و بدین جهت زخم بهبود می یابد.

دیدگاه (3)

 • مریم پاسخ

  آب دهان واقعا عالیه.

  12 جولای 2021 در 9:12 ق.ظ
  • S h.m پاسخ

   شما آب دهان برای درمان زخم داخل بینی استفاده ونتیجه خوبی گرفتی؟واتساپ برای دریافت جواب

   8 آوریل 2022 در 9:33 ب.ظ
 • S h.m پاسخ

  شما آب دهان برای درمان زخم داخل بینی استفاده ونتیجه خوبی گرفتی؟واتساپ برای دریافت جواب ****** من حدود۱۲ سال هست داخل بینی چپ دچار خشکی وانسداد ته بینی در نتیجه دستکاری وزخم هستم بمحض بلند شدن ناخن ها زخم داخل بینی افزایش ونگران کننده میشود چرب کردن ودست نزدن آن بهبودی نسبی حاصل میشود ولی درمان همیشگی اتفاق نمی افتد و آن راحت نفس کشیدن وعدم دستکاری بینی….

  8 آوریل 2022 در 9:39 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *