درمان جوش غرور چرکی به کمک طب سنتی

درمان جوش غرور چرکی به کمک طب سنتی

درمان جوش غرور پیشرفته و چرکین به کمک طب سنتی

برای درمان جوش های غرور پیشرفته و چرکین که درشت شده و به درمان ضد جوش ها جواب نمی دهند، ضمن پرهیز از خوردن چربی جات و ترشی جات از شربت انار، شربت غوره و شربت آب لیمو زیاد استفاده کنید. همچنین برای درمان آن ها باید سفید آب و کف دریا از هر کدام 10 گرم، برگ خشک درخت عناب 20 گرم و تخم مورد 30 گرم همه را نرم بکوبید بعد با یک لیوان سرکه سیب مخلوط کرده و روزی 3 مرتبه بمالید.

درمان جوش غرور چرکی به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان جوش های غرور چرکی

  • سرنج، گوگرد زرد، کف دریا، بلوط، قنبیل، گلنار فارسی، اکسید دوزنگ، انزروت و سفید آب را به نسبت مساوی بسایید، بعد با روغن تخم کتان مخلوط کنید و شب ها بر پوست بمالید و صبح با آب جوشانده ی سبوس گندم بشویید.
  • برگ های درخت توت سفید خشک شده، آویشن شیرازی، مغز ناخنک، گل محمدی و مریم گلی را بجوشانید و هر بار با آب صاف کرده ی آن صورت را بشویید.
  • آر جو و سدر از هر کدام 100 گرم و بابونه ی شیرازی نرم شده 50 گرم، مخلوط کنید و هر شب مقداری از آن ها را با زرده ی تخم مرغ مخلوط کرده و به صورت بمالید و صبح با آب گرم بشویید.
  • جفت، اوشق، انزروت، تخم مورد، حنا، قنبیل، سفید آب، اکسید دوزنگ و مازو از هر کدام 10 گرم و گل همیشه بهار 20 گرم، همه را نرم بسایید بعد با یک لیوان سرکه مخلوط کنید و چند مرتبه در روز روی جوش ها بمالید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *