درمان تیک یا پرش موضعی عضلات به کمک طب سنتی

درمان تیک یا پرش موضعی عضلات به کمک طب سنتی

درمان تیک یا پرش موضعی عضلات به کمک نسخه های طب سنتی

روش درمان تیک یا پرش موضعی عضلات چگونه است؟ تحریکات عضلانی به صورت کشیدگی عضو مانند کشیده شدن دست و کرامپ پا و سفت شدن عضلات ظاهر می شود و بسیار دردناک است. این تحریکات دردناک به علت تحریک عصب متصل به عضله می باشد. این تشتجات دردناک گاهی به صورت تیک نیز ظاهر می گردد. مثل تحریک عصبی تری ژومو و یا تیک های عضلانی دردناک دیگر. در تشنجات عضلانی باید متوجه بیماری کزاز بود و در این صورت باید فورا به طبیب مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفت.

در صورتی که به تشنج عصبی یا تیک عصبی یا پرش موضعی مبتلا شده اید و علت آن بیماری کزاز نبوده، از خوراکی هایی مانند آب لیمو، آب انار، شلغم خام، زیره، زعفران، آب دم کرده ی اسطوخدوس، آب جوشانده ی اکلیل کوهی، آب دم کرده ی بهار نارنج، آب جوشانده ی شیرین بیان، نعنا سبز یا عرق نعنا، جندبیداستر، ثعلب، ماءالشعیر، دانه ی اسفند، آب دم کرده ی بادآورده، کنگر، آب دم کردهی گل بنفشه، حنظل، گل ختمی، رازیانه، شوید، شنبلیله، پونه کوهی، ریحان، فلفل، قسط، کاسنی، لعاب اسپرزه، بسبایج، افتیمون، انیسون، انغوزه، آب دم کرده ی بابونه، کنجد، مصطکی، میعه سایله، نخود، آب دم کرده ی بومادران، آب جوشانده ی مرزنجوش استفاده کنید.

درمان تیک یا پرش موضعی عضلات به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان تیک یا پرش موضعی عضلات

  • برای درمان این بیماری باید روزی سه مرتبه روغن مرزنجوش را روی موضع مالش دهید.
  • هر روز 5 تا 10 گرم گل نرگس را در یک چهارم لیتر آب بجوشانید تا آب آن تحلیل رود و بر آن محل ضماد کنید.
  • هر روز 100 گرم گل گل خشک بابونه را در 500 گرم روغن زیتون خوب، مخلوط کنید و در بن ماری دو ساعت بجوشانید بعد بابونه ها را در پارچه ای بریزید و روی محل بیماری قرار دهید.
  • هر روز 10 گرم نعنا را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده ی آن شیرین کنید و به مرور بنوشید.
  • سی گرم برگ تیول را در یک لیتر آب جوش 10 دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و آب آن را با عسل شیرین ساخته و صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان بنوشید.
  • هر روز 10 تا 30 گرم سوسنبر را در یک لیتر آب جوش 10 دقیقه دم کنید و آب آن را صاف کرده و در طول روز بنوشید.
  • هر روز 5 مثقال افتیمون را نرم کرده و با 100 گرم سکنجبین مخلوط کنید و روزی سه قاشق از آن را میل کنید.
  • 50 گرم میوه نسترن را خرد کنید و در یک لیتر آب سرد چند ساعت بخیسانید و بعد 5 دقیقه در همان آب بجوشانید و 15 دقیقه هم دم کنید. آن را صاف و با عسل شیرین کرده و در طول روز کم کم و به مرور بنوشید.
  • هر بار یک قسمت آب پرتقال و یک قسمت آب نارنج و هشت قسمت آب که جمعا به یک لیتر برسد همه را مخلوط کرده و 30 گرم قند در آن حل کنید و در طول روز به مرور بنوشید.
  • هر روز 30 تا 40 گرم شاه پسند طبی را در یک لیتر آب ده دقیقه بجوشانید بعد آب آن را صاف کنید و به مرور در طول روز بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *