درمان تپش قلب به کمک طب سنتی و داروی گیاهی

درمان تپش قلب به کمک طب سنتی و داروی گیاهی

تپش قلب چیست؟ و چگونه درمان می شود؟ به احساس ذهنی به ضربان قلب، تپش قلب می گویند. بیماران قلبی زمانی که این احساس، یعنی حالت لرزش یا کوبیده شدن یا تند زدن قلب و یا حذف شدن یک ضربان قلب به آن دست دهد اصطلاحا می گویند تپش قلب داریم. اگر دچار تپش قلب هستید باید از مصرف دخانیات، خوردن چای، قهوه، قند، آب لیمو، ترشی جات، و رازیانه خوداری کنید و از خوراکی هایی که ثپش قلب را کمتر می سازند استفاده نمایید، مانند شیر، دوغ بی نمک، گلاب، گل محمدی، آب سیب درختی، تخم گشنیز بو داده، جوشانده ی اکلیل کوهی و گل گاوزبان

درمان تپش قلب به کمک طب سنتی و داروی گیاهی

در ادامه چند نسخه شفابخش از طب سنتی برای درمان تپش قلب را مطالعه می کنید

 • برای درمان آن هر روز مقداری گل گاوزبان را با کمی لیمو عمانی دم کنید، سپس آب آن را صاف کرده و با کمی نبات میل کنید.
 • قبل از خواب کاهو بخورید و بعد از آن آب خنک بنوشید.
 • هر شب 50 گرم میوه نسترن را خرد کرده و در یک لیتر آب سرد بخیسانید. صبح در همان آب 5 دقیقه بجوشانید. حدودا 15 دقیقه هم آن را دم کنید، آب آن را صاف و شیرین کرده و در طول روز به مرور بنوشید.
 • مقدار نیم کیلو سر های مارچوبه تازه را ببرید و بکوبید سپس با فشار، آب آن را بگیرید و دو برابر آن نیشکر اضافه کنید و سگس خوب مخلوط کنید. آن را در ظرفی که درب محکمی داشته باشد، بریزید و نگه دارید. هر صبح، ظهر و شب یک قاشق سوپ خوری از آن را میل کنید.
 • هر صبح، ظهر و شب یک لیمو را با پوست مانند سکه برش برش کنید و حدود 2 ساعت در یک لیوان آب جوش بخیسانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده سپس بنوشید.
درمان تپش قلب به کمک طب سنتی و داروی گیاهی
 • گل نیلوفر، گل محمدی و تباشیر از هر کدام 4 جز، تخم خیار، مغز تخم کدو و تخم خرفه از هر کدام 3 جز، تخم کاهو، تخم کاسنی، تخم گشنیز و صندل سفید از هر کدام 2 جز همه را با هم مخلوط کرده و سپس نرم بسایید. صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن را در یک لیوان آب سیب درختی بریزید و میل کنید.
 • بیست گرم خلال نارنج یا بهار نارنج در دو لیوان آب جوش حدود 20 دقیقه دم کنید. آب صاف کرده ی آن را با عسل شیرین و صبح، ظهر و شب هر بار یک سوم از آن را میل کنید.

تپش قلب از حرارت: اگر دلیل تپش قلب از حرارت باشد، روزی سه مرتبه، یک فنجان عرق بید و یک فنجان عرق بید مشک را با مقداری آب مخلوط کنید و بنوشید.

دیدگاه

 • کلیپ پاسخ

  خیلی عالی بود.لایک داره

  19 ژوئن 2019 در 12:24 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *