درمان بی خوابی در مزاج های گرم به کمک طب سنتی

درمان بی خوابی در مزاج های گرم به کمک طب سنتی

درمان بی خوابی در مزاج های گرم به کمک طب سنتی : بی خوابی در مزاج های گرم علایمی چون سبکی سر، کم حواسی، وجود عطش، خشکی چشم ها، خشکی بینی و خشکی زبان و دهان و گرمی سر و همچنین غمگینی، طنین صدا در سر و گوش ها و طویل بودن مدت بی خوابی را به همراه دارد. برای درمان آن ابتدا حجامت کنید و نیز موقع خوابیدن شربت نیلوفر بنوشید و روغن بنفشه با پایه بادام و یا روغن بادام شیرین و یا روغن کدو و یا روغن گل سرخ را بر سر بمالید. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید و چند نسخه مفید در این خصوص را مطالعه نمایید.

 

درمان بی خوابی در مزاج های گرم به کمک طب سنتی

 

سه نسخه طب سنتی برای درمان بی خوابی

  • نسخه اول: برگ کاهو، بذرالبنج، گشنیز تازه و گل نیلوفر را بجوشانید و با آب آن قبل از خوابیدن پاشویه کنید.
  • نسخه دوم: گل نیلوفر، گل بنفشه، گل محمدی و تخم کاهو از هر کدام 4 مثقال، برگ گشنیز خشک 8 مثقال همه را نیم کوب کنید و به 15 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت آن را چند ساعت در سه لیوان آب جوش بخیسانید و سپس در همان آب بجوشانید، سپس آب آن را صاف و شیرین و به سه ققسمت تقسیم کنید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قسمت از آن را بنوشید. روزی سه نوبت هم با کمی گلاب پوست سر را ماساژ دهید و در طول روز نیز می توانید چند مرتبه گل بنفشه و یا گل نیلوفر در صورت موجود بودن بو کنید.

ضمنا خوردن کاهو، کدو، مرزنجوش، گشنیز تازه، خیار، جوجه کبوتر پخته به همراه ماش مفید خواهد بود. بعد از شام شب دوش گرفتن نیز می تواند مفید باشد، همچنین از خوردن غذاهایی که ثقیل و بد هضمو سنگین هستند یا یبوست ایجاد می کنند باید پرهیز کنید.

  • نسخه سوم: در حمام با آب جوشانده برگ سیر یا آب برگ گشنیز یا آب جوشانده ی بذرالبنج یا آب جوشانده ی بادرنجبویه یا آب جوشانده ی ناخنک سرتان را بشویید و اجازه دهید مدتی روی سر بماند. همچنین اگر ده گرم بذرالبنج ساییده را در آب گشنیز تازه مخلوط کنید و بر سر بمالید موثر خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *