ارسال رایگان برای خریدهای بیش از 130 هزار تومان

دست چینی از طبیعت بکر ایران زمین

درمان بیماری کفگیرک به کمک طب سنتی

درمان بیماری کفگیرک به کمک طب سنتی

بیماری کفگیرک یک نوع بیماری بسیار پردرد و پرسوزش و خیلی ناراحت کننده و آزار دهنده است که حد و حصر ندارد و با تب و بی خوابی و تغیر رنگ رخسار و سرخ شدن گونه ها همراه است. بیماری کفگیرک در اثر کثافت خون و خوردن گوشت زیاد و تخم مرغ فراوان و خوردن کشمش، خرما، حلویات و امثال این ها ایجاد می شود که در صورت مبتلا شدن به خاطر واگیر داشتن باید بقیه احتیاط کنند و به بیمار نزدیک نشوند. مرکز تجمع این میکروب در پشت انسان بین دو کتف که مرکز خون های کثیف است می باشد لذا برای مبارزه با این بیماری اول حجامت کنید و نیز آب دوغ همراه با گل سرخ و یا آش آب غوره بخورید که داخل معده دباغی و شستشو شود سپس باید به مبردات افزود: یعنی باید آب، لعاب اسپرزه، قدومه، خاکشیر، کاهو، گشنیز، خیار، هندوانه، ازگیل، کاسنی، آلبالو، گیلاس، عناب، آب عناب، زرشک، آب زرشک، آب غوره، آش تمر هندی، آب انار و هندوانه زیاد بخورید.

 

درمان بیماری کفگیرک به کمک طب سنتی
درمان بیماری کفگیرک به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان بیماری کفگیرک

  • به عنوان درمان مقداری تمر کجرات را بجوشانید، بعد آبش را صاف کنید و هم وزن آب آن آب گشنیز تازه را گرفته و مخلوط کنید، سپس مقداری شکر سرخ در آن ها حل کرده و میل فرمایید.
  • با دستور و زیر نظر پزشک می توانید پنسیلین تزریق کنید
  • تخم کاهو، تخم کاسنی، تخم خرفه، تخم خیار و گشنیز را به نسبت مساوی مخلوط کرده و نرم بسایید، بعد با مقداری آب خرفه تازه و آب گشنیز تازه خمیر کنید و روی محل کفگیرک ضماد اندازید.
  • مقداری اسپرزه را با شیر مادری که نوزاد دختر شیر می دهد،خمیر کنید،بعد روی پارچه تمیز پهن کرده و روی آن ها هم پارچه دیگری پهن کنید،به طوری که هر دو طرف اسپرزه ها پارچه قرار داشته باشد یا در کیسه پارچه ای بریزید و روی محل کفگیرک بیاندازید.
  • برگ درخت تازه هلو،برگ درخت تازه عناب،برگ تازه کاسنی،برگ خرفه تازه و برگ گشنیز تازه را به مقدار مساوی بکوبید و بر محل کفگیرک بگذارید.
  • گل خطمی را در آب بجوشانید و با آب آن محل کفگیرک را شستشو دهید و سفل آن را نیز روی محل کفگیرک ضماد کنید.
  • گل خطمی را بجوشانید،بعد کمی اسید بوریک و مقدار کمتری کافور را با آب صاف کرده آن مخلوط کنید و موضع را با آن شستشو دهید و سفلش را نیز بر موضع ضماد کنید.
  • اسید بوریک ۲۰ سانتی گرم،کافور ۱۰ سانتی گرم،پودر پنسیلین ۵ سانتی گرم،اکسید دوزنگ ۵ سانتی گرم و مغز قلم گاو ۶۰ گرم،همه را مخلوط کنید و بر موضع بمالید.
  • بوته پنیرک را با ریشه از زمین بیرون بکشید و تمیز بشویید،بعد ریشه و ساقه و برگ و گل آن را کوبیده و به شکل خمیر درآورید و روی موضع قرار دهید.
  • روی آن ها سرکه بمالید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X