درمان بیماری های مثانه به کمک طب سنتی

درمان بیماری های مثانه به کمک طب سنتی

بیماری های مثانه عبارتند از: ورم مثانه ( سیس تیت )، سنگ ها، انگل ها، زخم ها و عفونت ها. در هر نوع بیماری مثانه باید از خوردن کنگر پرهیز کنید و از خوردنی های مفیدتر استفاده کنید مانند توت فرنگی، کرفس، سیب زمینی تنور پز با پرتقال. بهتر آن است که به مدت 40 روز صبح ها، یک لیوان آب ترب سیاه را با عسل شیرین کنید و بنوشید.

تقویت مثانه: اگر میل دارید مثانه خود را تقویت کنید، گاهی 10 گرم تخم مورد را با 10 گرم تخم تره مخلوط کنید و نرم بسایید و سپس کفلمه کنید.

شستشوی مثانه: مصرف خربزه مثانه را شستشو می دهد، همچنین بدین منظور نیز می توانید برگ های تازه و جوان درخت گلابی را گاهی دم کنید و آب آن را بنوشید.

تحریکات کیسه مثانه: در این مورد باید هر روز 50 گرم عناب را نیم کوب کنید و در یک لیتر آب روی حرارت ملایم حدود 30 دقیقه بجوشانید و بعد با فشار، آن آب را صاف کرده و بنوشید.

درد مثانه: اگر دچار درد مثانه شده اید ضمن پرهیز از مصرف کنگر باید از خوراکی هایی که درد مثانه را تسکین می دهند بیشتر استفاده کنید مانند تخم شوید، شوید پخته شده، گلابی و آب دمکرده ی کاکل ذرت

درمان بیماری های مثانه به کمک طب سنتی
درمان بیماری های مثانه به کمک طب سنتی

چند نسخه طب سنتی برای درمان بیماری های مثانه

درمان زخم مثانه به کمک طب سنتی

  • اگر دچار زخم مثانه شده اید ضمن پرهیز از خوردن کنگر، باید بادام، روغن بادام، مغز تخم کدو و شیره ی چهار تخم ( تخم کدو، تخم گرمک، تخم خیارین و تخم هندوانه) را هر روز مصرف کنید.

نسخه طب سنتی برای درمان عفونت مثانه

  • برای درمان عفونت مثانه باید هر روز بوته ی توت فرنگی ( برگ و ریشه ی خشک آن ) را به مقدار 30 تا 40 گرم در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کرده ی آن را سه بار در روز بنوشید.

نسخه طب سنتی ضد رسوبات مثانه

  • در این مورد باید عود بلیسان و قرنفل از هر کدام ده گرم، تخم کرفس و مصطکی رومی از هر کدام 20 گرم، تخم زردک و تخم شوید از هر کدام 30 گرم همه را نرم بسایید بعد با 500 گرم عسل مخلوط کنید. هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *